Blog

Oto dowód, że przepis na bezglutenowe chrusty jest dziecinnie prosty!

30/01/2023

Oto dowód, że przepis na bezglutenowe chrusty jest dziecinnie prosty!

30/01/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Naprawdę przepis na bezglutenowe chrusty jest dziecinnie prosty!

Na warsztatach kulinarnych z Bezglutenową Mamą życzenie dzieci jest rozkazem, kto był, ten wie :)  Słyną też z tego kolonie z dietą bezglutenową

Gdy zatem kilka dni temu, podczas rodzinnych warsztatów w Tatrach, 12-letnia  Zuzia z celiakią spytała, czy sprawdzimy jakiś prosty przepis na bezglutenowe faworki / chrusty, odpowiedź mogła być tylko jedna. Przyniosłam ze spiżarni sprawdzony, polski Mix for Cake Balviten i robota ruszyła z kopyta ;) 

Bezglutenowe chrusty wyszły idealnie, były lekkie, chrupiące i nie zawierały alkoholu, choć w składzie znalazła się wódka.

Wiecie pewnie, że dodatek wódki lub spirytusu zapobiega wchłanianiu tłuszczu podczas smażenia chrustów czy pączków, ale jednocześnie w tym procesie wyparowuje cały alkohol. 

Zobaczcie teraz, jak dzieci ramię w ramię pracowały nad prostym przepisem na bezglutenowe chrusty.

Oto dziecinie prosty przepis na faworki bezglutenowe


prosty przepis na bezglutenowe chrusciki

Robota dla dorosłych

Jedynym zadaniem, które przypadło w udziale dorosłemu uczestnikowi warsztatów bezglutenowych, było ręczne wyrobienie ciasta na bezglutenowe faworki. Tata Zuzi wiedział, że nie należy "sztywno" trzymać się przepisu, lecz:

  • gdy ciasto zbytnio się lepi do rąk i do stolnicy i nie daje się wałkować, trzeba dosypać 1-2 łyżki mąki
  • gdy jest zbyt sztywne i twarde i pęka w czasie formowania chrustów, trzeba je ponownie zagnieść z dodatkiem 1-2 łyżek śmietany lub zimnej wody

Z wałkowaniem ciasta, wycinaniem pasków, robieniem nacięć i zawijaniem faworków radziły sobie same dzieci. O, przepraszam, dorośli jeszcze zajęli się smażeniem bezglutenowych chruścików na rozgrzanym oleju. 

Robota dla dorosłych
Poznajcie naturalny skład polskiej mieszanki bezglutenowej na faworki - Mix for Cake Balviten


Zobaczcie! Przepis na bezglutenowe faworki jest dziecinnie proste!

prosty przepis na bezglutenowe faworki prosty przepis na bezglutenowe faworki  2 prosty przepis na bezglutenowe faworki 3 prosty przepis na bezglutenowe faworki 4 prosty przepis na bezglutenowe faworki 5 prosty przepis na bezglutenowe faworki 6 prosty przepis na bezglutenowe faworki 7 prosty przepis na bezglutenowe faworki  8 prosty przepis na bezglutenowe chrusty 1 prosty przepis na bezglutenowe chrusty 2 prosty przepis na bezglutenowe chrusty 3 prosty przepis na bezglutenowe chrusty 4 prosty przepis na bezglutenowe chruściki prosty przepis na bezglutenowe chruściki  2 prosty przepis na bezglutenowe chruściki 3 prosty przepis na bezglutenowe chruściki 4 kulinarne warsztaty bezglutenowe kulinarne warsztaty bezglutenowe

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się