Blog

Od dziś w sprzedaży Po okruszku boli w brzuszku

23/06/2018

Od dziś w sprzedaży Po okruszku boli w brzuszku

23/06/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Wiem, jak długo czekaliście na tę wiadomość: od dziś (sobota, 23 czerwca) w oficjalnej sprzedaży jest książka Bezglutenowej Mamy – „Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu”. Bajkę dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej kupicie wyłącznie w naszym sklepie internetowym pod adresem: sklep.bezglutenowamama.pl. Liczba egzemplarzy pierwszego wydania jest ograniczona, gdyż zgodnie z projektem część egzemplarzy trafi bezpłatnie do szpitali i bibliotek w całej Polsce.

Tylko w naszym sklepie internetowym

Bajka „Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu” autorstwa Marty Krzyżanowskiej – Sołtysiak miała premierę 15 czerwca, podczas targów Gluten Free Expo 2018. W sprzedaży jest od dzisiaj, wyłącznie w naszym sklepie internetowym sklep.bezglutenowamama.pl.  

Bawi, uczy, pomaga

Na 80 stronach bajki – pocieszajki dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej znajdą aż 40 barwnych, artystycznych ilustracji autorstwa Marty Koteckiej. Bajka o Zosi bawi małych czytelników, ale ukazuje też świat dziecięcych uczuć i zabaw. Jako bajka – pocieszajka ma walory terapeutyczne i edukacyjne. Prostym językiem wyjaśnia, co to jest celiakia, gluten, dieta bezglutenowa.

Kunsztowne wydanie

„Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu” mieści się w plecaczku. Ma szyte strony, więc przetrwa wszelkie próby. Wydawca bajki – pocieszajki zadbał również o jakość papieru – zastosował najwyższej jakości papier i karton okładkowy Pergraphica.

Trudne pytania o inne jedzenie

Niewinne pytanie o inne jedzenie może sprawić przykrość dziecku na diecie bezglutenowej. Mała Zosia podpowiada w bajce – pocieszajce, jak sobie z tym poradzić. Czasem potrzebne jest zaklęcie, kiedy indziej wystarczy historia o zaczarowanym brzuszku. 

Nie tylko dla dzieci

Bajka „Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu” wbrew pozorom nie jest adresowana wyłącznie do dzieci. Ponieważ prostym językiem wyjaśnia trudne pojęcia, takie jak celiakia, dieta bezglutenowa czy gluten, można ją podsunąć babci, dziadkowi, cioci czy wychowawcy w przedszkolu. Bajka przemyca również podpowiedzi dla rodziców: jak zorganizować jedzenie dla przedszkolaka na diecie bezglutenowej, jak przygotować bezglutenowe urodzinki i jak zaplanować wycieczkę, np. do piekarni. 

Opinie o bajce – pocieszajce

Bajka Bezglutenowej Mamy już na starcie zyskała bardzo pozytywne komentarze. TUTAJ znajdziecie opinie o książce „Po okruszku boli w brzuszku…”  O bajce wypowiedzieli się m. in. Kasia Bosacka z TVN, dr n. med. Iwona Bączyk (na zdjęciu) – gastroenterolog dziecięcy z Poznania oraz dr Ewa Karmolińska  – pedagog, psycholog, terapeuta z UAM w Poznaniu. 

Mecenasi książki Bezglutenowej Mamy

Projekt związany z wydaniem bajki – pocieszajki zakłada również działania edukacyjne, m. in. lekcje dla dzieci na diecie bezglutenowej oraz przekazanie książki do części szpitali i bibliotek. Jego realizacja jest możliwa dzięki mecenasom, którzy zrozumieli potrzebę wsparcia  dzieci i rodzin na diecie bezglutenowej. Wśród mecenasów są firmy i fundacje: Werner Kenkel, Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda, Fundacja Uśmiech i Radość Dziecka, Dr Schär, Balviten, Incola, Glutenex, Firma Roleski, producent lodów bezglutenowych Anita, Miasto Leszno, C&C Partners, Denver Food.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się