Blog

NOWOŚĆ: owsiane herbatniki bezglutenowe z żurawiną bez dodatku cukru

26/08/2021

NOWOŚĆ: owsiane herbatniki bezglutenowe z żurawiną bez dodatku cukru

26/08/2021

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Wróciłam z wakacji i od razu wpadłam w szpony nowych ciasteczek … To owsiane herbatniki bezglutenowe z żurawiną, bez dodatku cukru. Lekko kwaskowe, o świetnym składzie, kruche, o jednolitej konsystencji, wegańskie i bogate w błonnik. Nie rozpadają się w ustach na tysiące okruszków, smakują glutenożercom. Ich zdaniem w ogóle nie można rozpoznać, że to herbatniki bezglutenowe, bez cukru, jajek, mleka…. Tak, to w zasadzie wegańskie ciasteczka bezglutenowe. Są tak pyszne, że na luzie zjadam całe opakowanie na raz. Niestety, mój głód słodyczowy jest bezsilny wobec takich smakołyków. Jeśli jesteście ciekawi, jaki jest skład owsianych herbatników bezglutenowych z żurawiną – bez dodanego cukru, zerknijcie na zdjęcie poniżej. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było

Owsiane herbatniki bezglutenowe bez cukru – są pyszne

Owsiane herbatniki bezglutenowe z żurawiną to kolejny produkt bez dodanego cukru w ofercie Balvitenu. Niedawno marka ta wprowadziła herbatniki Petit Beurre  KLIK – bezglutenowe, bez dodatku cukrów. Są mniej słodkie, niż ich „cukrowy” odpowiednik, dlatego trafiają w gusty wielu dorosłych. Zawierają mleko, zatem nie są to wegańskie ciastka bezglutenowe. Opakowanie 175 kosztuje 7,92 zł. 

W wakacje 2021 w tej samej serii pojawiły się owsiane herbatniki bezglutenowe z żurawiną KLIK. Jak wspomniałam, mają bardzo dobry skład, nie zawierają sztucznych dodatków, są słodzone maltitolem, który nie powoduje takiego wzrostu poziomu cukru wre krwi, jak biały i brązowy cukier trzcinowy. No i są po prostu doskonałe! Opakowanie 150 g kosztuje w sklepie producenta 7,33 zł. 

Cieszy również fakt, że ten polski producent rozwija kategorię produktów bez dodatku cukru. Takie wyroby wytwarzają od wielu lat m. in. Glutenex (niebieska linia produktów) czy Bezgluten oraz marka Pięć Przemian. Przybywa osób z celiakią i na diecie bezglutenowej, które z różnych przyczyn odstawiają cukier buraczany, zatem słodycze i wypieki bez cukru znajdą coraz więcej nabywców. 

Posłuchaj, co o tych herbatnikach bezglutenowych mówi tatrzańska kaczka ;) 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się