Blog

Nocciolata czekoladowy krem bezglutenowy

20/06/2017

Nocciolata czekoladowy krem bezglutenowy

20/06/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Nocciolata – pyszny bezglutenowy krem z orzechów laskowych i kakao podbił serca dzieci i dorosłych na tegorocznym bezglutenowym pikniku w Lesznie. Krem dostępny był na stoisku polsko – włoskiej spółki Italimport. Schodził na pniu, bo nie tylko świetnie smakuje, ale ma też doskonały skład, z którym nutella nie ma co konkurować… Uczestnicy pikniku chwalili również doskonałe, bezglutenowe konfitury i dżemy na stoisku Italimport. 

Orzechowo – czekoladowa degustacja

Przy stoisku spółki Italimport, na naszym bezglutenowym pikniku, ciągle było tłoczno. Degustacje i próbki produktów szczególnie magnetycznie działały na dzieci – i to nie tylko na dzieci na diecie bezglutenowej, ale również na ich glutenowe rodzeństwo. Ogromnym powodzeniem cieszył się orzechowy krem bezglutenowy do pieczywa – Nocciolata, dostępny również w wersji bez laktozy. Dzieci i dorośli na diecie bezglutenowej, obecni na naszym pikniku, otrzymali wiele próbek degustacyjnych tego kremu. Jestem przekonana, że większość saszetek nie dojechała do domów, lecz na pikniku zniknęła w brzuszkach dzieci (ale i dorosłych, sama widziałam :). Ważna informacja: w ofercie Italimport jest również czekoladowy krem bezglutenowy bez laktozy. 

Spółka Italimport jest również dystrybutorem czeskich bezglutenowych mixów marki Labetta, a także gotowych wyrobów w marki Galbusera – to linia produktów bezglutenowych  ZeroGrano (po włosku znaczy: zero pszenicy). W ofercie spółki są take świetne makarony bezglutenowe marki DalSi, wytworzone wyłącznie z mąki kukurydzianej i ryżowej. 

  • Powolne tłoczenie i suszenie ciasta sprawiają, że makaron Dialsi ma strukturę niczym domowy, a jego walory smakowe, mimo „bezglutenowości”, nie odbiegają od smaku makaronu klasycznego  – podkreśla Marco Maira Regionalny Manager Sprzedaży w spółce Italipmort.

Gdzie można kupić produkty tych marek? M. in. w Auchan, Carrefour, E.Lecrelc, Piotr i Paweł, Tesco, a także w sklepie internetowym Italimport.

Konfitury, kremy, marmolady

Produktami, które zdobyły uznanie uczestników I Wielkopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej w Lesznie były również bezglutenowe marmolady i bezglutenowe konfitury, dostępne na stoisku Italimport. Zainteresowaniem cieszyły się też czeskie mixy bezglutenowe oraz smakowe kremy kokosowe z dodatkiem egzotycznych owoców i inne przetwory owocowe. Nic dziwnego, zerknijcie na skład konfitury figowej BIO:figi 60%, sok jabłkowy, substancja żelująca- pektyna.  Zdrowe i pyszne!

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się