Wakacyjne zmiany. Na regale gluten-free w Netto pojawiły się produkty bezglutenowe ekologicznej marki własnej Go EKO, ale również nowe wyroby innych producentów. Znalazłam m. in. bezglutenowe płatki owsiane w świetnej cenie, ryżowe wafle w deserowej czekoladzie czy delicje. Ale na regale bezglutenowym w Netto zostały również znane nam już produkty, m. in. dobre chleby bezglutenowe: wyśmienity i z nasionami chia, wafle Miran czy kawa Inka.

Wracając do ekologicznej marki własnej Netto. Wkrótce w sieci ma się pojawić więcej produktów Go EKO. Czy wszystkie będą bezglutenowe? Czas pokaże. Jak sądzicie, czy marka własna Netto przebije cenowo inne bezglutenowe marki własne? Tych jest już w Polsce całkiem sporo. Bezglutenową markę własną ma Tesco, a od niedawna również Kaufland, Lidl, Rossmann, Piotr i Paweł, E.Leclerc i inne sieci.

Bezglutenowe płatki owsiane w super cenie

Za kilogram ekologicznych i bezglutenowych płatków owsianych GO EKO zapłacimy w obecnej promocji zaledwie 6,50 zł za 750 g. Oznacza to, że kilogram bezglutenowych płatków owsianych kosztuje w Netto zaledwie 8,65 zł! Poza promocją cena ta jest niewiele wyższa – nie przekracza 10 zł. A ile kosztują bezglutenowe płatki owsiane innych producentów? Nawet 25-40 zł za kilogram. Mam nadzieję, że bezglutenowe płatki GO EKO wejdą na stałe do sprzedaży w Netto. Można być pewnym ich bezglutenowości: zostały wyprodukowane w Danii dla sieci Netto, a to oznacza, że musiały spełnić surowe wymagania sieci i są badane. 

Nowe delicje bezglutenowe

Gdy wróciłam z wakacji bez glutenu w Tatrach, skrupulatnie obejrzałam „zdrowy regał” w Netto przy moim domu. A tam zmiany. Nie tylko pojawiły się płatki owsiane bezglutenowej marki własnej Go EKO, ale również delicje bezglutenowe w czekoladzie w nowym opakowaniu czy ryżowe wafle gluten-free w czekoladzie deserowej. Spróbowałam już delicji – są pyszne, zwłaszcza po schłodzeniu w lodówce. A wafle dopiero czekają na jutro na porę kawową. Mają dobry skład, a jako miłośniczka gatunkowej czekolady deserowej zaopiniuję je z dużą wnikliwością :).

Zostały znane i lubiane produkty

Mimo pewnych korekt, na regale w Netto pozostały znane produkty, m. in. bezglutenowy chleb wyśmienity oraz chleb bezglutenowy z nasionami chia, bułki bezglutenowe Dr. Schär, wafle tortowe Miran, bezglutenowe lody rożki marki Anita i piramidki zbożowe Pop Crop. Nadal sporo tam bezglutenowych wędlin, chrupek kukurydzianych, jest i piwo bezglutenowe BROK. Czy wkrótce bezglutenowa marka własna GO EKO zastąpi znane nam produkty? Czas pokaże. Jeśli będą w tak świetnej cenie, jak płatki owsiane, to czemuż by nie?

Mini galeria zdjęć z regału bezglutenowego w Netto