Blog

Zapisy dla dzieci z celiakią na Mikołajki z Bezglutenową Mamą w Lesznie 2023

29/11/2023

Zapisy dla dzieci z celiakią na Mikołajki z Bezglutenową Mamą w Lesznie 2023

29/11/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Rozpoczęły zapisy dla dzieci z celiakią na bezglutenowe Mikołajki 2023

Wraz z nadejściem grudnia, po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić wszystkie dzieci na diecie bezglutenowej wraz z rodzinami na Ekstremalne Mikołajki i jarmark świąteczny w Lesznie. Ta wyjątkowa impreza odbędzie się w centrum Leszna, a wśród namiotów będą aż trzy stoiska bezglutenowe!

Bezglutenowe Mikołajki 2023 to warsztaty lepienia pierniczków dla dzieci (w pomieszczeniu), mnóstwo degustacji bezglutenowych smakołyków, konsultacje dietetyczne, słodkie upominki dla dzieci na diecie bezglutenowej, materiały edukacyjne i integracja w czasie świątecznego jarmarku. 

Właśnie rozpoczęły się zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Poniżej znajduje się formularz, który można wypełnić i przesłać do Bezglutenowej Mamy.

Bo jak idą święta, to muszą być Mikołajki dla dzieci na diecie bezglutenowej!

mikołajki bezglutenowe dla dzieci na diecie bezglutenowej

Gdzie i kiedy?

 • Kiedy? Niedziela, 10 grudnia 202 3 r.
 • Gdzie? Leszno (Wielkopolska), Rynek
 • Jakie godziny? Od 14 do 17.30
 • Wstęp na jarmark wolny
 • Udział w konsultacjach, degustacjach - bez zapisów
 • Zapisy obowiązują dla dzieci na bezglutenowe warsztaty pierniczkowe 
 • Zapisanie dziecka na warsztaty nie jest równoznaczne z wpisaniem go na listę uczestników; 
Gdzie i kiedy?

Ciasto na bezglutenowe pierniczki przygotuje Cukiernia Vaniliowa spod Poznania, powstanie ono na Mix C marki Dr. Schär oraz na mące gryczanej, maśle, jajkach, miodzie - jak prawdziwe piericzki.

Bezglutenowe warsztaty kulinarne

Po kilkuletniej przerwie znów odbędą się bezglutenowe warsztaty kulinarne podczas Mikołajek w Lesznie. Oto garść informacji:

 • Na warsztaty obowiązują zapisy, jest ograniczona liczba miejsc - tylko dla dzieci na diecie bezglutenowej.
 • Proszę oczekiwać na potwierdzenie udziału w warsztatach z adresu: biuro@bezglutenowamama.pl
 • Dzieci, które zostaną przyjęte na warsztaty, proszę wyposażyć w fartuszek, silikonową stolnicę, wałeczek, 2-3 foremki, woreczek na brudne sprzęty, nawilżane chusteczki do umycia rączek, pudełeczka na pierniczki.
 • Przygotujemy również ciasto piernikowe dla dzieci z alergiami, ale w przypadku zbyt wielu alergenów może się to okazać niemożliwe, wtedy będziemy się z Państwem kontaktować.
 • Warsztaty odbędą się w 3 grupach, każda grupa będzie miała wyznaczoną godzinę: 14, 15 lub 16 - zostaniecie poinformowani emailem o przypisaniu na konkretną godzinę. 
Bezglutenowe warsztaty kulinarne

W czasie warsztatów nie będą serwowane ciepłe napoje, będzie można je kupić na jarmarku (kawa, herbata itp.).

mikołajki dla dzieci z celiakia na diecie bezglutenowej 2023

Vaniliowa i Fit Cake

Podobnie jak rok temu, również w czasie Ekstremalnych Mikołajek w Lesznie 2023, w jednym miejscu będą wszystkie trzy bezglutenowe stoiska: Cukiernia Vaniliowa spod Poznania, Fit Cake Leszno i Bezglutenowa Mama.

Na stoiskach cukierni będzie można kupić pięknie zdobione pierniczki bezglutenowe (przetrwają do świąt), ciasta świąteczne (w tym serniki i mini-strucle z makiem) i kultowe makaroniki. Z kolei nie-cukiernia Fit Cake będzie oferować wszystkie wyroby bez cukru, m. in. ciasta i muffiny, donuty, pierniczki, ale również pierogi i uszka bezglutenowe - w wersji wegańskiej. Obie cukiernie bedą też promować oferty świąteczne na zamówienie. 

Vaniliowa i Fit Cake

Inne atrakcje

Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2023 to jednak nie tylko warsztaty i trzy stoiska bezglutenowe i drobne słodkie upominki dla dzieci na diecie bezglutenowej.

To też dziesiątki stoisk lokalnych wystawców, pokaz na żywo rzeźbienia w lodzie, kolędy, przejazd Mikołaja i ... zjazd Mikołajów z ratuszowej wieży - jako hit każdej edycji.

Na stoiskach będzie można kupić prezenty świąteczne, rękodzieło, gorące napoje. 

Inne atrakcje

Po zapisaniu Dziecka czekajcie na email z potwierdzeniem, że Wasze Dziecko zostało wpisane na listę uczestników. Emaile zostaną wysłane w niedzielę, 3 grudnia. 

Organizatorem Ekstremalnych Mikołajek i jarmarku świątecznego w Lesznie jest po raz kolejny Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Poniżej znajdziecie link do ich profilu fejsbukowego Leszczyńskie NGO, gdzie możecie śledzić na ich profilu fejsbukowym wszyskie zpaowiadane atrakcje. 

Program Mikołajek 2023 w Lesznie

 ŚWIĄTECZNA STREFA INTEGRACYJNA, A W NIEJ: gry i zabawy z Elfami, Skrzatami, Mikołajkami, kreatywne warsztaty m.in. pakowania prezentów, dekorowania pierników, robienia świec, wianków na drzwi i innych ozdób świątecznych, fotobudka 360 i retrofotobudka, mobilna Chatka Świętego Mikołaja, konkursy z nagrodami, a także pokazy jazdy wyścigowej na symulatorze.

ŚWIĄTECZNA STREFA ARTYSTYCZNA: pokazy akrobatyczne, m.in. Królowa Śniegu na kole, hula hop na lustrzanej kuli, występy taneczne i wokalne, spektakl „Czerwony Nos Rudolfa”, Fireshow z wykorzystaniem ognia i światła, Leszczyńska Kapela Podwórkowa oraz Kapela Dudziarska, wspólne śpiewanie kolęd, oraz świąteczny challange taneczny z udziałem Świętego Mikołaja.

ŚWIĄTECZNA STREFA HANDLOWA: ponad 40 stoisk; kiermasz - ozdoby i rękodzieło artystyczne m.in. dekoracje choinkowe, stroiki bożonarodzeniowe, światełka, zabawki, aniołki, wianki, ceramika artystyczna, galanteria skórzana, biżuteria, makrama, wyroby z drewna, świece ręcznie rzeźbione, mydełka zapachowe, ozdoby szydełkowe, lampy solne, vouchery, karty podarunkowe.

ŚWIĄTECZNA STREFA GASTRONOMICZNA: · tradycyjne świąteczne potrawy, · konfitury domowe, · wypieki świąteczne, ciasta i ciasteczka, pierniki, chleb domowy, · świąteczne produkty bezglutenowe, · miody, · oscypki, · bigos, kiełbasa, pajda chleba z ogórkiem i ze smalcem, · gorąca czekolada, · zimowe, rozgrzewające herbaty i kawy, · grzane wino, · barszcz.

ŚWIĄTECZNA STREFA CHARYTATYWNA · będzie prowadzona zbiórka na Schronisko dla Zwierząt w Henrykowie, przynosić można: karmę mokrą dla psów, karmę suchą i mokrą dla kotów, koce, ręczniki, piasek dla kotów, smycze i obroże. Stoiska handlowe otwarte będą od godz. 14:00 do godz. 17:30. Popołudnie zapowiada się świetnie, zabierzcie swoje rodziny, przyjaciół i przybywajcie w niedzielę 10 grudnia na leszczyński Rynek! Spędźmy razem ten szczególny, radosny czas!     

Program Mikołajek 2023 w Lesznie
Śledź na bieżąco planowane atrakcje na Ekstremalnych Mikołajkach w Lesznie 2023

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się