Blog

2

Gdzie kupić zwykłe słodycze na Mikołajki dla dziecka na diecie bezglutenowej?

28/11/2022

Gdzie kupić zwykłe słodycze na Mikołajki dla dziecka na diecie bezglutenowej?

28/11/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Gdzie kupić bezglutenowe słodycze na Mikołajki? Wszędzie

Koniec listopada to ostatni moment, by zdobyć bezglutenowe słodycze do paczki na Mikołajki dla dziecka z celiakią czy alergią na gluten. Potrzebne będą do przedszkola, szkoły, ale i do buta w domowym korytarzu :) Osobiście zachęcam Was do przygotowania bezglutenowej paczki na Mikołajki bez słodkości, ale ze zdrowymi przekąskami, zabawkami, książkami, owocami czy nawet z biletami do kina lub do stadniny koni.

Gdzie kupić słodycze bez glutenu, ale w zwykłych cenach? Odpowiedź jest prosta: wszędzie (poniżej galeria kilkudziesięciu zdjęć z Biedronki). 

W marketach, sklepikach i przez Internet

Obecnie, w 2022 r., gdy w Polsce zakorzeniły się już unijne przepisy o podawaniu alergenów (w tym glutenu) na etykietach, nie ma z tym żadnego kłopotu. Wiele zwykłych, ogólnodostępnych słodyczy jest bezpiecznych dla dzieci z celiakią.

UWAGA! Przed zakupem, każdorazowo, musicie sprawdzić etykietę, czy nie ma tam glutenu, pszenicy, jęczmienia, słodu jęczmiennego, owsa, żyta, zbóż (ściąga poniżej)

Oczywiście w dużych marketach, ale przede wszystkim w sklepach internetowych (m. in. Jedzbezglutenu.pl, Łasuchowo.pl, FrendlyFoodshop.pl), znajdziecie bogactwo słodyczy opisanych jako bezglutenowe, od specjalistycznych producentów (Schär, Balviten, Incola, Bezgluten, Glutenex, Pięć Przemian itd.). By ułatwić zadanie Wam, ale również dziadkom czy ciociom, przygotowałam poradnik oraz zestaw kilkudziesięciu zdjęć z Biedronki. Dlaczego akurat z tego marketu? Bo Biedronka jest nawet w małych miastach, gdzie nie stacjonuje Lidl, Kaufland czy Netto. Ale wiele z pokazanych tutaj słodyczy bez glutenu znajdziecie nawet w osiedlowych sklepikach. 

W marketach, sklepikach i przez Internet
Ważne: szczegółowy poradnik o zakupach do bezglutenowej paczki na Mikołajki
orangino delicje bezglutenowe schaer

Czytanie etykiet to podstawa

Jeśli kupujecie słodycze oznaczone jako bezglutenowe, pochodzące od specjalistycznych i znanych producentów (np. bezglutenowe delicje, czyli Orangino marki Schär na zdjęciu powyżej), nie musicie analizować etykiety (no, chyba że dziecko ma dodatkowo nietolerancję mleka, kakao, soi czy jaj). 

Przed zakupem innych słodyczy, również tych pokazanych na zdjęciach poniżej, sprawdźcie etykietę. To absolutnie konieczne. Może się bowiem zdarzyć, że ten sam produkt w jednej części kraju dostarcza firma A (która nie ma w zakładzie glutenu i nie ma ryzyka zanieczyszczeń), a w innym zakątku Polski - firma B, gdzie przetwarza się zboża zawierające gluten. Bywa też, że pozornie ten sam produkt, np. czekoladowy Mikołaj, w małej gramaturze nie ma glutenu, a w dużej - ma już zanieczyszczenie zbożami. 

Czytanie etykiet to podstawa
Kalendarze adwentowe bez glutenu w 2022 r. - zobaczcie porady i zdjęcia

Słodycze bezpieczne

Ogólnodostępny produkt jest bezpieczny, gdy:

  • jest hermetycznie, szczelnie opakowany
  • producentem jest duża znana firma (np. Storck, Kinder, KitKat, Nestle itp.)
  • na etykiecie w składnikach nie ma alergenów: pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, słodu jęczmiennego, zbóż, jakiejkolwiek mąki (również kukurydzianej czy ryżowej), glutenu
  • na etykiecie są podane różne zanieczyszczenia alergenami, a wśród nich nie ma wyżej wymienionych
Słodycze bezpieczne
Bezpieczne, nieznane dzieciom słodycze znajdziecie w sklepie bezglutenowym łasuchowo.pl

Słodycze bezglutenowe mniej znane

Jak wspomniałam, dzieci z celiakią na co dzień jedzą niemal te same słodycze bezglutenowe, dostępne w sklepach czy Żabce. W paczce na Mikołajki najbardziej ucieszą je więc słodkości i przekąski nieznane. Takie smakołyki możecie znaleźć w 100% bezglutenowych sklepach internetowych, np. Jedzbezglutenu.pl czy Łausochowo.pl.

Słodycze bezglutenowe mniej znane
Oto mniej znane dzieciom słodycze bezglutenowe w sklepie internetowym Jedzbezgluten.pl


Biedronka: słodycze bez glutenu do paczki na Mikołajki - 2022 r. cz 1.

słodycze bez glutenu na Mikołajki słodycze bez glutenu na Mikołajki 1 słodycze bez glutenu na Mikołajki 2 słodycze bez glutenu na Mikołajki 3 słodycze bez glutenu na Mikołajki 4 słodycze bez glutenu na Mikołajki 5 słodycze bez glutenu na Mikołajki 6 słodycze bez glutenu na Mikołajki7 słodycze bez glutenu na Mikołajki 8 słodycze bez glutenu na Mikołajki 9 słodycze bez glutenu na Mikołajki 10 słodycze bez glutenu na Mikołajki 11 słodycze bez glutenu na Mikołajki 12 słodycze bez glutenu na Mikołajki 13 słodycze bez glutenu na Mikołajki 14


Biedronka: słodycze bez glutenu do paczki na Mikołajki - 2022 r. cz. 2.

słodycze bez glutenu na Mikołajki 15 słodycze bez glutenu na Mikołajki 16 słodycze bez glutenu na Mikołajki 17 słodycze bez glutenu na Mikołajki 18 słodycze bez glutenu na Mikołajki 19 słodycze bez glutenu na Mikołajki 20 słodycze bez glutenu na Mikołajki 21 słodycze bez glutenu na Mikołajki 22 słodycze bez glutenu na Mikołajki 23 słodycze bez glutenu na Mikołajki 24 słodycze bez glutenu na Mikołajki 25 słodycze bez glutenu na Mikołajki 26 słodycze bez glutenu na Mikołajki 27 słodycze bez glutenu na Mikołajki 28 słodycze bez glutenu na Mikołajki 29


Biedronka: słodycze bez glutenu do paczki na Mikołajki - 2022 r. cz. 3.

KitKat bezglutenowe czekoladki Mikołaje 1 KitKat bezglutenowe czekoladki Mikołaje 2 KitKat bezglutenowe czekoladki Mikołaje 3


Tych słodyczy nie kupujcie! Mają gluten lub są nim zanieczyszczone!


KOMENTARZE (2)

Ania 01/12/2022 20:11
A czy mogę wiedzieć gdzie dostanę takie Mikołaje z KitKat? Z góry dziękuje :)
Bezglutenowa Mama 08/12/2022 12:28
Pojedyncze, duże mikołaje z Kitkat mają gluten, ale te zestawy są w Kauflandzie, Pepco, Lidlu :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się