Blog

Mieszkasz we Wrocławiu i jesteś na diecie bezglutenowej?

04/02/2022

Mieszkasz we Wrocławiu i jesteś na diecie bezglutenowej?

04/02/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Jeśli jesteście na diecie bezglutenowej i mieszkacie we Wrocławiu, na dobre zakupy możecie się wybrać do piekarni WOLNA przy ul. Kościuszki (blisko dworca PKP). W jednym miejscu jest tam doskonałe, rzemieślnicze pieczywo bezglutenowe z mąk jednorodnych oraz na drożdżach lub na zakwasie, przyprawy bezglutenowe Magros, doskonały makaron bezglutenowy a’la pszenny Barilla, strączki, kasze, pasty warzywne, ciasta, słodycze, dodatki piekarnicze (soda, proszek, budynie itd.). Full wypas. Taka piekarnia bezglutenowa we Wrocławiu jest tylko jedna. A świeży chleb bezglutenowy smakuje tam jak żaden inny. 

Doceniam, że pracuje tam (2021/2022 r.) Martyna, która zna się na diecie bezglutenowej, umie doradzić w kwestii zakupów i stosowania diet. Zatem celiakia we Wrocławiu to żaden kłopot ;) Muszę dodać, że ta piekarnia bezglutenowa we Wrocławiu nie jest tania, najlepszy chleb kosztuje tu 18 zł za 600 g. Jedno ciasteczko czekoladowe – 7 zł (spokojnie, są też tańsze wypieki). Ale to ma swoje uzasadnienie.

WOLNA to rzemieślnicza piekarnia, w zasadzie manufaktura, a nie fabryka, która zarobi na swoje koszty ogromną produkcją. WOLNA to też najwyższej jakości surowce: miód, masło, śmietana, jaja, mąki jednorodne bardzo drogie, ksylitol, bakalie – zero taniej chemii w produktach. No i to ma swoją cenę. Jak coś ma być dobre, nie może być tanie, nie da się ….

Jeśli zatem szukacie nieco tańszych produktów bezglutenowych we Wrocławiu, znajdźcie piekarnie HERT, która ma kilkadziesiąt sklepów i sprzedaje znacznie tańsze produkty bezglutenowe.

 

Inne filmy z serii Mama gotuje

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się