Pod koniec stycznia pisałam na blogu, że sieć ALDI wprowadziła do sprzedaży chleb bezglutenowy Balviten. Niestety, nie miał on dobrego miejsca na regałach – spadały na niego okruszki glutenowego pieczywa. Po interwencji Bezglutenowej Mamy sieć zmieniła ułożenie pieczywa bezglutenowego. Teraz bezglutenowe zakupy w ALDI są bezpieczne dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej. Brawo dla sieci!

Interwencja bezglutenowej blogerki

Problem polegał na tym, że chleb bezglutenowy, wyprodukowany z największą starannością o zachowanie bezglutenowości, w markecie ALDI leżał w okruchach glutenowego pieczywa. Nie było to profesjonalne podejście do tematu sprzedaży produktów bezglutenowych. Ktoś pomyśli, że przesadzam… Sądzę inaczej. Przecież producent bezglutenowego chleba dokłada wszelkich starań i ponosi ogromne koszty, by do osób z celiakią i na diecie bezglutenowej dotarł w pełni bezpieczny produkt.  Dlaczego w sklepie zaprzepaścić te wysiłki? Podobny problem był w sieci LIDL – tam po interwencji Bezglutenowej Mamy zmieniono ułożenie bezglutenowego pieczywa. Dlatego Bezglutenowa Mama wysłała e-maila do sieci ALDI z pytanie, czy udałoby się ułożyć chleb bezglutenowy na samej górze regału (KLIKNIJ). Żadna to inwestycja, a korzyść ogromna. 

Dziś otrzymałam w tej sprawie zwrotnego e-maila. Cieszę się, że firma poważnie potraktowała kwestię bezpiecznych zakupów dla osób na diecie bezglutenowej. 

  • […] Zgodnie z prośbą zmieniliśmy ustawienie pieczywa bezglutenowego. Znajdzie je Pani teraz w półce obok innych artykułów pakowanych z asortymentu: wafle ryżowe, ciasta – poinformowała Bezglutenową Mamę Karolina Pelka, asystentka ds. sprzedaży w sieci ALDI.
Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2018-02-03T09:58:26+00:003 lutego 2018|

    Zostaw komentarz