Oto Kukuś – pluszowa kolba kukurydzy, ręcznie wykonana przez panią Sylwię. Jest mięciutki i lubi bawić się z dziećmi. Poznacie go na Gluten Free Expo 2018 w Warszawie, już 15 czerwca, na stoisku Bezglutenowej Mamy. Kim jest Kukuś? To maskotka bohaterki książki Bezglutenowej Mamy pt.: „Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu”. Bajka będzie miała swoją premierę na Gluten Free Expo 2018, potem będzie dostępna w sklepie internetowym.  Już teraz napomknę, że Kukuś ma za sobą wiele przygód i podróży, ale o tym dowiecie się nieco później…

Jak Kukuś trafił do bezglutenowej Zosi?

Oto fragment książki „Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu”:

Nie opowiedziałam wam jeszcze, jak Kukuś pojawił się w naszym domu. Minął dopiero rok, ale mnie się wydaje, że jest z nami od zawsze. Kukuś ma swój kącik w pokoju i miejsce przy stole w kuchni. W każdy czwartek, gdy w przedszkolu jest dzień zabawki, mój przyjaciel idzie ze mną na zajęcia. Wiecie co? Jest jedyną pluszową kukurydzą w grupie! I  chyba na całym świecie też jest jedyny, bo nie powstał w fabryce, ale w domu pewnej miłej pani.

Faktycznie – Kukuś powstał w pracowni pani Sylwii, która wielką miłość do dzieci przekazuje wszystkim maskotkom, które opuszczają jej dom. Jak zdobyć Kukusia? Bezglutenowa Mama z okazji premiery bajki dla dzieci na diecie bezglutenowej przygotowała limitowaną edycję tych maskotek. Będzie je można kupić na Gluten Free Expo 2018, a także w moim sklepie internetowym – ale dopiero po targach, a więc od 18 czerwca 2018 r.

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!