Blog

Keto brownie bezglutenowe z gotowego mixu

15/09/2022

Keto brownie bezglutenowe z gotowego mixu

15/09/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Większość marek bezglutenowych rozszerza ofertę o produkty keto. Są oczywiście drogie, bo bazują na mące migdałowej i kokosowej, na drogi erytrytolu lub ksylitolu. Latem 2022 r. firma Bezgluten wprowadziła mieszankę keto brownie mix. Opakowanie o wadze 150 g kosztuje 14 zł. Po dodaniu masła i 2 jajek uzyskamy 300 g bezglutenowego keto brownie w cenie  21 zł. Czy ciasto jest warte swojej ceny? Sprawdziłam. 

Liczba osób 4 osoby
Czas 25 minut
Poziom Łatwe
Budżet Drogie

Pyszne, zdrowe, ale drogie

Upiekłam już dwa brownie bezglutenowe keto z mieszanki marki Bezgluten i jestem pełna uznania. Świetny smak, zapach, konsystencja, wyczuwalna struktura grubszej mąki migdałowej, nie są wyczuwalne słodziki (zamienniki cukru w diecie keto). Jest tylko jeden jedyny mankament: wielkość porcji ....

Mix keto brownie mix Bezglutenu kosztuje 15 zł w sklepie producenta (w sklepikach eko i innych jest na pewno drożej). W opakowaniu jest 150 g proszku. Do tego dodajemy 100 g roztopionego masła i 2 jajka, co kosztuje 6 zł. Razem 21 zł za 300 g. Drogie to keto brownie bezglutenowe, nie ma co. 

Z czego jednak wynika cena? Ze składu mieszanki (patrz przycisk poniżej). To m. in. mąka migdałowa i mąka kokosowa, erytrytol, czekolada bez cukru. Wszystkie te produkty są po prostu drogie, zatem i mix musi mieć swoją cenę. Wiem, że to boli, zwłaszcza jak porównamy cenę innych mieszanek na brownie bezglutenowe, które co prawda zawierają cukier i białą mąkę i nie są keto. Zobaczcie to poniżej.

Pyszne, zdrowe, ale drogie
POZNAJ SKŁAD MIESZANKI NA KETO BROWNIE BEZGLUTENOWE MARKI BEZGLUTEN

Ceny mieszanek na brownie (NIE keto)

Oto przykłady (ceny ze sklepów internetowych producentów):

  • Mix Brownies włoskiej marki Schär, 350 g - 14 zł (uzyskujemy ponad 500 g brownie z belgijską czekoladą)
  • Upiecze Ci się! Mieszanka do wypieku brownie marki Pięć Przemian 500 g - 21 zł (uzyskujemy prawie 700 g ciasta)
  • Ciasto brownie bezglutenowe marki Celiko 300 g - 5,60 zł (powstaje prawie 500 g brownie)
Ceny mieszanek na brownie (NIE keto)

Czy keto brownie bezglutenowe z Bezglutenu musi być drogie?

Zapytałam na wstępie, czy mix keto brownie bezglutenowe marki Bezgluten jest warte swojej ceny. Po upieczeniu dwóch ciast wiem, że tak. Mimo, że cena uderza po kieszeni, ale ten, kto jest na diecie bezglutenowej keto, ten wie, że jest to drogi sposób żywienia. Ale ale, mam jeszcze jeden przelicznik zobaczcie poniżej.  

Dla porównania: keto muffin bezglutenowy tej samej marki (na ksylitolu, bez mąki migdałowej, na oleju) o wadze 55 g kosztuje u producenta 6 zł. Ta cena jest ok, bo 6 zł to nie majątek. Ale jeśli porównamy ceny i wagi domowego brownie z mixu oraz muffinki, to okazuje się, że jednak domowe ciasto jest o wiele tańsze, a na dodatek ma lepszy skład (mąka migdałowa, masło, prawdziwe jaja). 

Rok 2022 r. z szalejącą inflacją (16,1% na koniec sierpnia) nie rozpieszcza ani producentów, ani osób z celiakią i konsumentów na diecie bezglutenowej. Jak możemy sobie poradzić? Jak najwięcej jedzenia przygotowywać w domu, od podstaw, z wybranych przez siebie składników. Wtedy nawet dieta bezglutenowa keto będzie nieco tańsza. 

Reklama

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się