Blog

Jedziemy na wycieczkę do Alpejskiego Dworu w Międzygórzu

15/07/2018

Jedziemy na wycieczkę do Alpejskiego Dworu w Międzygórzu

15/07/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

W poniedziałek naszych kolonistów czeka nie lada frajda: wybieramy się na wycieczkę autokarową do Międzygórza. Będziemy gościć w Alpejskim Dworze pensjonacie z dietą bezglutenową, dotrzemy również do sanktuarium na Iglicznej, obejrzymy zaporę wodną i spędzimy czas z leśnikami z Nadleśnictwa Międzylesie. Trzymajcie kciuki za pogodę! W planie jest także poznanie leśnych barci, czyli najbardziej naturalnych uli. Szczegóły programu omawiałyśmy  dziś w wesołej atmosferze z panią kierownik kolonii oraz właścicielką Alpejskiegi Dworu (w trójkę na zdjęciu). 

Program pobytu w Międzygórzu

Wycieczkę do Międzygórza zaplanowaliśmy z kilku względów. To perła Sudetów, jedna z najurokliwszych miejscowości w Polsce – zobacz Międzygórze. Stąd wiodą szlaki do Sankturaium Marii Śnieżnej na Iglicznej, do Ogrodu Bajek, nad zaporę wodną i do Wodospadu Wilczki. Jest jeszcze jeden ważny argument: pensjonat Alpejski Dwór prowadzą rodzice Kuby, jednego z uczestników naszych kolonii z dietą bezglutenową. Dlatego Marlena i Marek Marcinkowscy zaprosili nas na cały dzień do Międzygórza. Ugoszczą nas obiadem i rozpalą ognisko, przy którym usmażmy bezglutenowe kiełbaski. To również z ich inicjatywy nawiązaliśmy kontakt z Nadleśnictwem Międzylesie. Leśnicy pokażą nam wiele atrakcji, w tym leśne barcie. Kochani, planów mamy wiele – teraz trzymajcie kciuki za pogodę!

Niektórzy koloniści znają już Międzygórze

Wiemy, że niektórzy uczestnicy kolonii z Bezglutenową Mamą znają zarówno Międzygórze, jak i Alpejski Dwór. Pensjonat należy do programu Menu bez Glutenu, dlatego jest tłumnie odwiedzany przez bezglutenowych turystów z calej Polski. Gości urzeka znakomita kuchnia  – CZYTAJ TUTAJ, serdeczna atmosfera, gustownie urządzone i ciepłe wnętrza, wysoki standard pokoi. Od niedawna w Alpejskim Dworze działa sauna fińska, sauna infrared oraz balia zewnętrzna opalana drewnem, która w zależności od sezonu napełniana jest gorącą lub orzeźwiającą wodą. Nie wiem, czy naszym kolonistom uda się skorzystać z tej atrakcji, ale na pewno ją oberzymy :).

Galeria zdjęć  z mojego pobytu w Alpejskim Dworze w Międzygórzu

Na koloniach korzystamy z produktów znanych i sprawdzonych producentów

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się