Blog

Gdzie kupić opłatki bezglutenowe na Wigilię?

29/11/2018

Gdzie kupić opłatki bezglutenowe na Wigilię?

29/11/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Bezglutenowe opłatki na Wigilię schodzą jak świeże bułeczki – zarówno u producentów, jak i w sklepach stacjonarnych czy internetowych. Bywa, że klienci kupują po kilka sztuk naraz, pewnie na spotkania opłatkowe w klasie lub w przedszkolu, gdzie są dzieci na diecie bezglutenowej. Uważajcie jednak, bo bywa, że sprzedawcy chcą nam wcisnąć opłatki „bezglutenowe”, które nie mają żadnej etykiety, nazwy producenta i wyraźnego oznaczenia „produkt bezglutenowy”. Mam trzy sprawdzone miejsce, gdzie można kupić naprawdę bezglutenowe opłatki na Wigilię – to podpoznański Glutenex oraz Balviten ze Śląska i sklep internetowy Friendly Food Shop.

Te opłatki na Wigilię są bezglutenowe

Na pewno bezglutenowe opłatki sprzedaje podpoznański Glutenex – oto link do sklepu: www.sklep.glutenex.com.pl – opłatki pojawiły się w sprzedaży internetowej na początku grudnia, w kategorii PRODUKTY ŚWIĄTECZNE.  Kosztują 4,10 zł.

Już teraz opłatki bezglutenowe na Wigilię można kupić w sklepie internetowym www.balviten.com – kosztują niespełna 4 zł za opakowanie. 

Bezglutenowe opłatki na Boże Narodzenie kupicie również w sklepie stacjonarnym i internetowym www.friendlyfoodshop.pl. Tam komplet opłatków kosztuje 5,50 zł, ale zaletą sklepu jest to, że można tam kupić jednocześnie inne produkty bezglutenowe na święta, od różnych producentów.

Pisałam o tym wielokrotnie – zgodnie z prawem kanonicznym te opłatki powinny się nazywać „niskoglutenowe”  – WIĘCEJ KLIK – koniec bezglutenowej komunii świętej i  jako takie są sprzedawane.  Jeśli jednak opłatki te pochodzą od zaufanych sprzedawców, właśnie z Glutenexu czy Balvitenu, to mamy gwarancję, że zawierają poniżej 20 ppm glutenu i są bezpieczne dla dzieci na diecie bezglutenowej oraz dla dorosłych. I jeszcze moja prośba: nie kupujcie opłatków w parafii, w sklepikach przykościelnych i innych miejscach – pisałam o tym w tekście WCISKAJĄ NAM „BEZGLUTENOWE OPŁATKI NA WIGILIĘ” KLIK.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się