Blog

Gdzie kupić naturalne pieczywo z piekarni Dr Żurek bez glutenu?

08/10/2020

Gdzie kupić naturalne pieczywo z piekarni Dr Żurek bez glutenu?

08/10/2020

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Naturalnego chleba bezglutenowego z rzemieślniczych piekarń trudno szukać w sieciach handlowych w Polsce. Przykład? Naturalny, świeży chleb bezglutenowy na zakwasie z małej piekarni Dr Żurek bez glutenu można kupić jedynie w sklepach internetowych oraz w niektórych stacjonarnych sklepikach eko. Piszę o tym, bo kilka dni temu pieczywo i mieszanki oparte na mąkach jednorodnych od Dr. Żurka znalazłam w sklepie Las Vegan w Lesznie (Wielkopolska). Ucieszyłam się jak dziecko, bo teraz 500 metrów od domu mogę kupować zdrowy chleb bezglutenowy z zakwasem, pełen błonnika i pachnący jak prawdziwy chleb.  

Chleb bezglutenowy świeżo pieczony przed wysyłką 

Gdy wpadłam do sklepu Las Vegan w centrum Leszna, od razu zobaczyłam na regale nowość: chleb bezglutenowy Dr Żurek bez glutenu, ale i mieszanki piekarnicze tej samej marki. Zdziwiłam się, że chleb leżący na regale miał jeszcze 2 tygodnie przydatności do spożycia. 

  • Piekarnia Dr Żurka piecze chleb bezglutenowy pod konkretne zamówienie – wyjaśniła właścicielka sklepiku eko w Lesznie

Tym sposobem chleb bezglutenowy zamówiony internetowo 20 września został upieczony w poniedziałek następnego dnia i od razu wysłany. W sklepie był we wtorek 22 września i miał ważność do 5 października. Rewelacja! Świeży, zdrowy chleb bezglutenowy pod własnym domem!

Mieszanki bezglutenowe bez zamienników glutenu

Mniejszy kłopot jest z bezglutenowymi mieszankami piekarniczymi od Dr. Żurka bez glutenu. Mają roczny termin przydatności – to efekt naturalnych składników i braku zamienników glutenu. W składzie mieszanek są tylko mąki jednorodne, zakwas i cztery rodzaje błonnika. Tu nie ma się co zepsuć 😁

Korzystam w domu z mieszanek Dr Żurka, piekę z nich chrupiące bagietki na miodzie gryczanym, śniadaniowe bułeczki i pyszny chleb ciemny, który zachowuje świeżość nawet przez tydzień. Na profilu Dr Żurek bez glutenu na Facebooku KLIK często są zamieszczane przepisy na pieczywo i słodkości. Doceniam, że wypieki z tych mieszanek naprawdę się udają, a ciasto nie klei się jak plastelina. Dzięki temu łatwo umyć ręce, mikser, miskę, thermomix. Bajka – teraz nie muszę tych mąk zamawiać przez internet, ale mogę je kupić w lokalnym sklepiku eko. 

Jakie jeszcze pyszności są w ofercie sklepu Las Vegan w Lesznie?

Wiele razy pisałam na blogu i Facebooku, że uwielbiam małe sklepiki eko z żywnością bezglutenową. Mogę tam kupić różne cuda, których nie znajdę w sieciach handlowych ani dyskontach. Zobacz na zdjęciach w galerii poniżej, jakie pyszności bezglutenowe znalazłam kilka dni temu w Lesznie, niemal pod samym domem. To głównie marki, których nie ma w sieciach: Sano Gluten Free, Pięć Przemian, Denver Food, Magros, Daktynella, Le Veneziane i Dr Żurek bez glutenu. 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się