Blog

Gdzie będzie obóz młodzieżowy z dietą bezglutenową 2022?

12/01/2022

Gdzie będzie obóz młodzieżowy z dietą bezglutenową 2022?

12/01/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Bezglutenowe obozy to już siedmioletnia tradycja u Bezglutenowej Mamy, przewinęło się przez nie ponad tysiąc uczestników z celiakią z całej Polski, ale i z Irlandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, USA. Obóz młodzieżowy z dietą bezglutenową 2022 odbędzie się tradycyjnie w komfortowym ośrodku „Jagusia” w Kudowie-Zdroju, z krytym baenem i orlikiem, w terminie 25 czerwca – 9 lipca. To najdłuższy w Polsce, piętnastodniowy obóz bezglutenowy. Wszyscy uczestnicy oraz kadra są na diecie bezglutenowej, w naszej kuchni w ogóle nie ma glutenu. Ponieważ jest to specjalistyczny obóz bezglutenowy, w razie wskazań medycznych oferujemy również dietę bez innych alergenów: jaj, mleka, laktozy, selera, ryb, orzechów itd. Zapisy startują już od 15 stycznia 2022.

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebook na thermomix

Młodzieżowy obóz z dietą bezglutenową 2022 – program

Tym razem obóz bezglutenowy dla młodzieży w wieku 12 – 16 lat to cztery profile:

  • kulinarny (2 grupy)
  • karate
  • taneczno-wokalny
  • surviwal hard

Każda grupa profilowa będzie miała od poniedziałku do piątku zajęcia tematyczne z instruktorami. Oprócz tego wszystkie grupy pojadą na wycieczki górskie, będą się bawić  z adrenaliną na raftingu Przełomem Bardzkim (kajaki lub pontony), pójdą do kina pod gwiazdami, codziennie skorzystają z krytego basenu w ośrodku (przez godzinę). W programie są tradycyjnie: wycieczka na bezglutenowe hamburgery do Mc Donald’s w Czechach, kino pod gwiazdami, urodzinki, podchody dzienne i nocne, zajęcia sportowe i rekreacyjne. Tradycja pokazuje, że na obozie młodzieżowym u Bezglutenowej Mamy nikt się nie nudzi, a zawarte tu przyjaźnie trwają latami. Szczegółowy program profili i całego obozu dla młodzieży z celiakią i na diecie bezglutenowej znajduje się tutaj: KLIK.

Adrenalina, przyjaźń, zabawa, pyszne jedzenie – atuty obozu młodzieżowego z dietą bezglutenową

Nie ma drugiego takiego obozu dla młodzieży z celiakią – ani w Polsce, ani w Europie. Wyróżnia go przede wszystkim 100% bezglutenowa kuchnia: osobne pomieszczenia, magazyny, sprzęty, personel, zaopatrzenie, jadalnia. W zajmowanej przez nas części ośrodka nie ma ani grama glutenu! No i to to mega bogate, różnorodne i zdrowe menu, słynne na całą Polskę. Serwujemy dzieciom domową pizzę, hamburgery, zapiekanki, hot-dogi, pierogi, racuchy, naleśniki, krokiety, pyzy drożdżowe na parze, domowe pieczywo bezglutenowe, włoskie i słowackie przekąski bezglutenowe, dania kuchni orientalnej. Na obozie młodzieżowym z dietą bezglutenową 2022 dodatkowo pojawi się … kuchnia gruzińska, zapożyczona z bezglutenowego pensjonatu Moje Tatry (m. in. bezglutenowe chaczapuri).

Kolejnym atutem obozów dla młodzieży na diecie bezglutenowej jest komfortowy ośrodek z własnym basenem i orlikiem. Program – tak bogaty, że nikt się nie nudzi. Przyjaźnie zawarte na obozach bezglutenowych trwają latami, są bezcenne. No i jeszcze integracja oraz edukacja w zakresie celiakii i diety bezglutenowej – to ogromny magnes tych obozów. Gdy w jednym miejscu spotyka się blisko 80 nastolatków z celiakią, na diecie bezglutenowej i innych dietach eliminacyjnych, to wszyscy zyskują niesamowite wsparcie, otuchę i siłę na kolejne lata stosowania diet. 

Tutaj kupisz

Bajkę terapeutyczną dla dzieci z celiakią i na dietach eliminacyjnych

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się