Blog

2

Ruszyły zapisy na bezglutenowy piknik 2019 w Lesznie

12/05/2019

Ruszyły zapisy na bezglutenowy piknik 2019 w Lesznie

12/05/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Dziś rozpoczynamy zapisy na coroczny piknik bezglutenowy w Lesznie, który odbędzie się  w sobotę, 15 czerwca 2019 r. Setki uczestników ściągają do nas  z całej Polski na bezglutenowe hot-dogi, zapiekanki i lody w wafelkach, wykłady lekarzy specjalistów z Poznania, warsztaty stolarskie i cyrkowe, konsultacje i stoiska producentów. Piknik rodzinny w Lesznie, czyli w bezglutenowej stolicy Polski, to jedyna taka impreza w naszym kraju – pod gołym niebem spotyka się około sześćset osób na diecie bezglutenowej :). Chyba, że w tym roku pobijemy kolejny rekord uczestników i dotrze do nas jeszcze więcej uczestników? Uwaga: pamiętajcie, by w formularzu zapisów (poniżej) wpisać pytanie, które chcielibyście zadać lekarzowi gastroenterologowi lub dietetykowi  – odpowiedź uzyskach anonimowo podczas wykładów na pikniku.

Garść wiedzy, mnóstwo smakołyków

Tradycyjnie już  bezglutenowy piknik rodzinny, czyli Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej będzie obfitował w atrakcje dla dzieci i dorosłych. Zapewnimy porządną dawkę edukacji, czyli wykłady i spotkania z gastroenterologami z Poznania. O dzieci zadbają instruktorzy z Pracowni Pod Zieloną Kurą oraz Sekcja cyrkowo-akrobatyczna Pegaz MOK Leszno, sporo zabawy zapewni również Teatrzyk Pompon z Leszna. Dla wszystkich są przewidziane lody bezglutenowe w wafelkach i oczywiście bezglutenowe hot-dogi i zapiekanki. Polscy i zagraniczni producenci żywności bezglutenowej przewidzieli również sporo niespodzianek na swoich stoiskach. Więcej szczegółów oraz zapisy na bezglutenowy piknik  – już za kilka dni.

Zadaj pytanie lekarzowi

Wykłady dietetyków oraz gastroenterologów – specjalistów od celiakii – to ważny punkt programu, ale tym razem zmieniamy nieco formułę. Otóż część wykładów będzie prowadzona w formie odpowiedzi na pytania, które zadacie w formularzu zgłoszenia. Wasze pytania anonimowo zostaną z wyprzedzeniem przekazane lekarzom i dietetykom. Co Was nurtuje, o co chcecie dopytać, jakie macie wątpliwości? Oczywiście po wykładach będzie czas na konsultacje, ale odpowiedzi udzielane w formie prezentacji zainteresują na pewno większą grupę. Na Wasze pytania będą odpowiadać m. in. gastroenterolodzy: dr n. med. Iwona Krela-Kaźmierczak, dr Aleksandra Szymaczak-Tomaczak i mgr dietetyki Martyna Marciniak z Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Zobacz filmik z I. Wielkopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej Leszno 2017

Na rodzinnym pikniku bezglutenowym będą z nami znani producenci bezglutenowi

KOMENTARZE (2)

Kamila 13/05/2019 17:09
Po jakim czasie jest potwierdzenie uczestnictwa w pikniku? Ponieważ zwatpilam czy faktycznie je wysłałam.a wysłałam wczoraj.
Bezglutenowa Mama 13/05/2019 21:19
Nie nadążamy z wysyłaniem e-maili, poczekaj cierpliwie kilka dni :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się