Blog

Duży wybór bezglutenowego pieczywa Incoli w Carrefour

13/11/2019

Duży wybór bezglutenowego pieczywa Incoli w Carrefour

13/11/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Widzieliście, że Carrefour znacznie rozwinął dział pieczywa bezglutenowego? W odróżnieniu od innych sieci, w Carrefour chleb, bułki czy ciasta bezglutenowe znajdują się na ogólnym dziale z paczkowanym pieczywem glutenowym. Na regałach z pieczywem bezglutenowym dominuje marka Incola, reprezentowana przez naprawdę spory asortyment. Trzy półki uginają się pieczywa bezglutenowego, w tym aż dwie należą do Incoli. Zerkajcie tam raz po raz – zdarzają się fajne promocje.

Bezglutenowe bułki

Podoba mi się, że Carrefour nie poprzestał tylko na chlebie, ale wprowadził również bułki bezglutenowe, szczególnie lubiane przez dzieci z celiakią. W galerii Posnania znalazłam dwa rodzaje bułek bezglutenowych Incoli: hamburgerowe i do hot-dogów (ale kto powiedział, że są tylko do hot-dogów czy hamburgerów? ;) ). To pieczywo o długim terminie przydatności, miękkie i smaczne od razu po rozpakowaniu, więc przydatne na wyjazdy. Można je jeść jak klasyczne bułki: na drugie śniadanie do pracy lub szkoły, na śniadanie czy na kolację.

Jak wspomniałam – bezglutenowe bułki Incoli są pyszne od razu po wyjęciu z opakowania, ale po odpieczeniu przez 5 minut w 180 stopniach C zyskują dodatkowe walory: chrupiącą skórkę, zapach piekarni i mega puszystość.   

Chleb bezglutenowy

Do tej pory, jeśli szukaliśmy chleba bezglutenowe Incoli, mogliśmy w ciemno iść do Żabki. Specjalnie dla tej sieci Incola produkowała jeden, konkretny rodzaj chleba. Dziś kolejnym miejscem jest Carrefour, gdzie znajdziemy chleb rustykalny ciemny, chleb świeży z maczkiem, chleb z ziarnami itd. Naprawdę sporo. No i można znaleźć chleby bezglutenowe w promocji. 

Podobnie jak bułki, tak i chleb bezglutenowy Incoli jest miękki i smaczny od razu po otwarciu opakowania, mimo długiego terminu przydatności do spożycia. Nie trzeba go podgrzewać w tosterze lub na parze, zatem sprawdzi się w przedszkolu, na biwakach, zielonych szkołach, w hotelach i we wszystkich miejscach, do których przyjeżdżają osoby na diecie bezglutenowej. 

Ciasta i ciasteczka bezglutenowe – również na ogólnym dziale

Na dziale z pieczywem w Carrefour są od niedawna dostępne również ciasta i inne słodkości bezglutenowe. Incola miała chyba dużą siłę przebicia w tej sieci, bo również na regałach z ciastami są jej – i tylko jej – wyroby bezglutenowe. Gdy byłam parę dni temu na zakupach, znalazłam ciasto striacciatella, ciasto cytrynowiec oraz ciasteczka: mini-brownie i ciasto z truskawkami. 

Takie ułożenie produktów, glutenowych i gluten-free, z pewnością ułatwia zakupy osobom, które od niedawna są na diecie bezglutenowej lub kupują produkty dla kogoś z rodziny czy znajomego. Na ogólnych działach mogą bowiem znaleźć pieczywo bezglutenowe i ciasta. Osobiście jednak wolę osobne regały z żywnością bezglutenową. Bo nie dość, że zawsze skrupulatnie czytam etykiety, to jeszcze muszę się uganiać po olbrzymimi hipermarkecie… Ale OK, specjaliści od sprzedaży wiedzą, co robią i czego oczekuje konsument. Tyle dobrze, że pieczywo bezglutenowe znajduje się na regałach z paczkowanym pieczywem tradycyjnym, dzięki czemu nie dochodzi do zanieczyszczeń glutenem. Taki system wywalczyłam kilka lat temu m. in. w sieciach LIDL i ALDI – KLIK

A jakie są Wasze odczucia? Wolicie zakupy na regałach bezglutenowych czy ogólnych? Czy osoby z celiakią czują się dyskryminowane, kupując produkty na wydzielonych półkach? – tak jeszcze parę lat temu twierdził Kaufland KLIK – ale po interwencjach Bezglutenowej Mamy zmienił zdanie ;) 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się