Blog

Dlaczego bezglutenowe herbatniki Leibniz są w Niemczech, ale nie można ich kupić w Polsce?

16/04/2023

Dlaczego bezglutenowe herbatniki Leibniz są w Niemczech, ale nie można ich kupić w Polsce?

16/04/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Bezglutenowe ciasteczka Leibniz są pyszne, ale ... nie można ich kupić w Polsce

Zdumiewające: niemiecka marka Leibniz ma w ofercie zarówno glutenowe, jak ibezlaktozowe bezglutenowe herbatniki maślane i oba rodzaje sprzedaje w Niemczech. Z kolei w Polsce są powszechnie dostępne tylko "glutenowe" ciasteczka Leibniz, a o tych bezglutenowych możemy pomarzyć. 

Przyczyną nie są skromniejsze portfele Polaków, bo my za dobre herbatniki bezglutenowe też musimy zapłacić ponad 10 zł za opakowanie. Dlaczego więc tak fajny produkt nie trafia do naszych sklepów?

Maślane herbatniki bezglutenowe Leibniz to dzieło sztuki. Naprawdę. Są najlepsze z tej kategorii ciastek bezglutenowych. Dlatego zapytałam producenta o możliwość wprowadzenia bezglutenowych herbatników Leibniz do Polski. Jak tylko dostanę odpowiedź, dam znać., a poniżej zerknijcie na komentarze na ten temat na profilu Bezglutenowej Mamy na Facebooku. 

Są tylko w Niemczech

W niemieckich sklepach (m. in. w Realu), bezlaktozowe i bezglutenowe herbatniki maślane Leibniz są dostępne w dwóch wersjach: klasyczne duże oraz mini.

Oba rodzaje są w opakowaniach po 100 g i mają tę samą cenę: 2,5 euro (czyli jakieś 12 zł). Można je znaleźć na bezglutenowym regale. 

W smaku i konsystencji są genialne: odpowiednio cienkie, chrupiące, maślane i delikatne. Naprawdę trudno nie zjeść całej paczki na raz!

Są tylko w Niemczech
bezglutenowy regal w niemczech bezglutenowe herbatniki maslane leibniz

Skład herbatników

Jaki mają skład bezlaktozowe i bezglutenowe herbatniki maślane Leibniz? Oto on: skrobia kukurydziana, cukier, mąka kukurydziana, tłuszcz z masła, jajka, syrop cukru inwertowanego, mleko w proszku, sól, guma ksantan, aromaty, substancje spulchniające, kwas cytrynowy. 

Dodatkową wartością jest jest fakt, że są jednocześnie bezglutenowe i bezlaktozowe, gdyż wiele osób z celiakią na początku leczenie musi stosować dietę bez laktozy. 

W opakowaniu jest 12 herbatników, są dobrze zabezpieczone przed połamaniem.    

Skład herbatników

W niemieckich sieciach są znane nam marki bezglutenowe, ale też bezglutenowe marki własne

Zobacz zdjęcia - regał bezglutenowy w markecie Real w Niemczech

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się