Blog

Czy mrożone pieczywo bezglutenowe jest lepsze?

24/05/2018

Czy mrożone pieczywo bezglutenowe jest lepsze?

24/05/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Fińska piekarnia bezglutenowa Moilas chce wejść na polski rynek  z mrożonym pieczywem bezglutenowym. Czy na naszym rynku gluten-free znajdzie się miejsce dla nowego gracza? Przecież mrożone pieczywo bezglutenowe jest już u nas dostępne m. in. w sieci Kaufland (Dr Schär ) czy Tesco (marka własna). O zaletach fińskiego pieczywa bezglutenowego mówi Suvi Väätäinen (na zdjęciu pośrodku), główny technolog piekarni bezglutenowej Moilas w Finlandii, w rozmowie z Bezglutenową Mamą. 

Bezglutenowa Mama: Czym mrożone pieczywo bezglutenowe różni się od pieczywa gluten – free o długim terminie przydatności do spożycia?

Suvi Väätäinen: Nasze pieczywo bezglutenowe w ciągu dwóch godzin po wypieku jest już głęboko zamrożone i tylko w takiej postaci trafia do sprzedaży w niemal całej Europie. Głębokie mrożenie zapewnia co najmniej roczny termin przydatności do spożycia, bez użycia konserwantów, ulepszaczy czy jakichkolwiek środków chemicznych. Po odmrożeniu w domu konsumenta z celiakią lub na diecie bezglutenowej jest tak świeże, jak po wyjęciu z pieca. 

BM: Co jeszcze wyróżnia pieczywo z piekarni bezglutenowej Moilas?

SV: Nasze wypieki bezglutenowe z zasady nie zawierają skrobi pszennej bezglutenowej ani orzechów, są więc bezpieczne nie tylko dla konsumentów z celiakią, ale również dla osób z alergią na pszenicę i uczulonych na orzechy. Staramy się unikać alergenów. Dla przykładu: soję pod postacią lecytyny zawiera tylko jeden produkt – muffin czekoladowy. Większość naszych bezglutenowych wypieków nie zawiera również jaj ani mleka. Ponieważ wysoka jakość i bezpieczeństwo produktu ma dla nas największe znaczenie, unikamy również zanieczyszczeń krzyżowych. Gdy w naszej piekarni bezglutenowej używamy na przykład mleko lub jajka, po produkcji bardzo starannie myjemy urządzenia, by nie pozostały tam śladowe ilości alergenów. 

BM: Na jakich zbożach bazują bezglutenowe wypieki Moilas?

SV: To ryż, kukurydza, skrobia ziemniaczana, gryka, tapioka i owies bezglutenowy. Chcę podkreślić, że gdy tylko jest to możliwe korzystamy ze zbóż pochodzących z naszych rodzimych upraw. Nie importujemy ich, lecz uprawiamy w swoim kraju, który słynie z czystego powietrza. Stale poszukujemy też nowych składników, na przykład różnych źródeł błonnika. zależy nam na wzbogacaniu pieczywa bezglutenowego w jak najwięcej wartości odżywczych. 

BM: Jakie produkty z piekarni bezglutenowej Moilas zostaną wprowadzone na polski rynek?

SV: Planujemy wprowadzić do sprzedaży między innymi bułki do hamburgerów i hot-dogów, spody do pizzy, chleb bezglutenowy z dodatkiem zakwasu. Asortyment pewnie będzie się zmieniał w zależności od potrzeb rynku. Na zamówienie odbiorcy możemy również stworzyć zindywidualizowane pieczywo, na przykład o zwiększonej zawartości błonnik, zawierające mniej soli itd. 

BM: Nie obawiacie się konkurencji, która już jest zakorzeniona na polskim rynku? Tym bardziej, że produkty bezglutenowe Moilas pewnie będą droższe od swoich odpowiedników innych marek? 

SV: Nasze pieczywo bezglutenowe będzie nieznacznie droższe, ale to wynik nieustannych starań o zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa produkcji na każdym etapie. Dzięki temu nasze wypieki bezglutenowe mają stabilną jakość przez cały rok. Zdobyły również zaufanie konsumentów z celiakią i na diecie bezglutenowej w niemal całej Europie. Teraz czas na obecność piekarni Moilas w Polsce.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się