Pacjenci z chorobą Dühringa są dość osamotnieni, gdyż stanowią niewielki odsetek w grupie pacjentów z celiakią. Choroba Dühringa – czyli skórna postać celiakii, nie jest łatwa w leczeniu, poza tym pacjenci napotykają na kłopoty z dostępem do specjalistów. Kto ma leczyć chorobę Dühringa – dermatolog czy gastroenterolog, a może alergolog? Czy ścisła dieta bezglutenowa wystarczy do leczenia choroby Dühringa czy niezbędne jest podawanie sterydów, a nawet chemii? Pytań jest wiele, a o odpowiedzi trudno. Dlatego w programie październikowej konferencji o celiakii w Poznaniu jeden z wykładów będzie dotyczył właśnie choroby Dühringa: „Choroba Dühringa – prezentacja przypadku”. Zapisy jeszcze trwają, a udział w konferencji o celiakii jest bezpłatny.
Specjalną prezentację na temat choroby Dühringa przygotowała dr n. med. Iwona Krela – Kaźmierczak– wojewódzki konsultant gastroenterologii w Poznaniu, na co dzień pracująca w Klinice i Katedrze Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Pani doktor przedstawi studium przypadku – na przykładzie pacjenta z chorobą Dühringa. Na konferencji będzie można również uzyskać informacje o dostępie do specjalistów od choroby Dühringa w Poznaniu. I jedno jest pewne: pani doktor na pewno podkreśli, że niezwykle ważną metodą leczenia choroby Dühringa jest ścisła dieta bezglutenowa, stosowana przez całe życie.
Zapisy na konferencję będą prowadzone wyłącznie TUTAJ KLIKNIJ – za pośrednictwem strony www.bezglutenowamama.pl. Zapisy rozpoczną się 20 września 2018 r. Liczba uczestników konferencji jest ograniczona. O przyjęciu na spotkanie zdecyduje kolejność zgłoszeń, potwierdzonych e-mailem od organizatorów.
Organizatorem październikowej konferencji jest Stowarzyszenie Przyjaciół Bezglutenowej Mamy oraz Zespół Szkół Gastronomicznych w Poznaniu.
Patronat naukowy:
Klinika i Katedra Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych, Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego
PARTNERZY konferencji o celiakii Poznań 2018
Dr. Schär z Włoch, Balviten, Incola, Friendly Food, Celiko, Oberża pod Dzwonkiem, San Probi, Euroimmun DNA, Ferring Pharmaceuticals Poland, Poznańska Palarnia Kawy Astra, Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu
KOMENTARZE