Gdzie w Lesznie kupić bezglutenowy chleb na zakwasie, przyprawy gluten-free, gotowe pierogi bezglutenowe albo wegańskie wędliny i nabiał bez glutenu czy bezglutenowe rogale marcińskie? Nie szukajcie ich w marketach, ale w sklepie Las Vegan przy ul. Leszczyńskich (koło rynku). Sklep bezglutenowy w Lesznie prowadzi Magda – pasjonatka zdrowego, wegańskiego i bezglutenowego odżywiania. Produkty bezglutenowe dobiera bardzo precyzyjnie i odpowiedzialnie. Zanim wprowadzi towar na półkę, sprawdza dostawców, piekarnie i cukiernie. Zwraca uwagę nie tylko na bezglutenowość, ale również na skład produktów i potrafi doradzać klientom. Niestety – Leszno i okolice to mały rynek, dlatego sklep do przetrwania potrzebuje klientów. Jeśli zatem znacie Las Vegan – polecajcie go swoim znajomym i nieznajomym, a jeśli nie znacie – odwiedźcie koniecznie 🙂 . To jedyna szansa, by w Lesznie przetrwał dobry sklep bezglutenowy i wegański, z naprawdę zdrową żywnością. 

Raz w tygodniu bezglutenowy chleb na zakwasie i wege pierogi gluten-free

Jeśli mieszkacie w Lesznie, macie celiakię lub jesteście na diecie bezglutenowej, a dodatkowo szukacie produktów wegańskich o dobrym składzie – to Las Vegan na Was czeka :). Raz w tygodniu przyjeżdża tam z Poznania bezglutenowy chleb i bułki na zakwasie (bez drożdży) i wegańskie pierogi bezglutenowe w kilku smakach (rozchodzą się w mig ). Na Tłusty Czwartek możemy się spodziewać pączków, a na 11 listopada – bezglutenowych rogali marcińskich. Podejrzewam, że będą na zamówienie – ale sprawdźcie to sami w bezglutenowym sklepie w Lesznie – Las Vegan.

Przyprawy bezglutenowe i dodatki

Długo na to czekałam, aż wreszcie mam pod ręką – sklep z bezglutenowymi przyprawami (Magros) w Lesznie. Od wyboru do koloru: zioła, mieszanki bez chemii, przyprawy jednorodne. Już zrobiłam spory zapas. W Las Vegan jest też mnóstwo innych skarbów: bezglutenowe i wegańskie majonezy, sosy sojowe czy tamari. Znajdziemy tam bezglutenowy żurek i barszczyk BIO Kowalewski, mnóstwo zdrowych przekąsek, są mieszanki i bezglutenowe mąki jednorodne (kasztanowa, teff, dyniowa, z ciecierzycy itd.). 

Cały regał bezglutenowy w sklepie Las Vegan w Lesznie

Magdzie zależy, by jej klienci mieli komfort podczas zakupów, dlatego produkty bezglutenowe ustawiła na osobnym regale. Klienci z celiakią czy na diecie bezglutenowej nie muszą krążyć po całym sklepie, lecz zrobią zakupy samodzielnie lub z pomocą Magdy. 

Wegański i bezglutenowy sklep Las Vegan działa od niespełna dwóch lat i powstał z pasji do zdrowego odżywiania. Magda – twórczyni sklepu – rzuciła pracę w aptece, by na rzecz zdrowia działać w bardziej naturalny sposób. Trzymam kciuki, by sklep się rozwijał i zdobywał coraz więcej klientów. A już wkrótce ten sklep bezglutenowy będą mieli okazję poznać uczestnicy Mikołajek u Bezglutenowej Mamy, dla których Las Vegan przygotuje zakupy z rabatem. Szczegóły wkrótce.

Galeria zdjęć ze sklepu stacjonarnego i internetowego Las Vegan w Lesznie