Blog

Bezglutenowe lizaki Chupa Chups w Biedronce

08/03/2022

Bezglutenowe lizaki Chupa Chups w Biedronce

08/03/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

W Biedronce, na wieszaczkach papierowych na regałach są lizaczki – gwizdaczki Chupa Chups, oznaczone jako bezglutenowe. Opakowanie kosztuje niecałe 6 zł, w paczce są 4 truskawkowe lizaki bezglutenowe. Zrobiłam zapas, będę miała na różne okazje, nie tylko dla moich dzieci. Ileż to razy potrzebujemy jakiś drobiazg dla dziecka z celiakią, prawda? Oczywiście można też znaleźć lizaki bezpieczne dla osób z celiakią, nie zawierające oznaczenia „produkt bezglutenowy” czy „gluten-free”. Ale małe dzieci często są uczone przez rodziców, by poza domem zjadać tylko to, co ma przekreślony kłos. I wtedy takie lizaki bezglutenowe będą jak znalazł. 

Lizaki bezglutenowe Chupa Chups – skład

Oczywiście te lizaki bezglutenowe zawierają cukier i syrop glukozowy i jakiś aromat, ale nie ma w nich: glutenu, mleka, jaj, kakao – żadnych alergenów. Dlatego są fantastycznym produktem, by uraczyć malucha z celiakią jakimś słodkim drobiazgiem, na dodatek pełniącym role zabawki (gwizdek). Dlatego te lizaczki są bezpieczne dla dzieci na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i innych dietach eliminacyjnych. No, dzieci na diecie bez cukru też znajdą coś dla siebie, ale raczej w sklepach internetowych (szukajcie w sklepie firmowym marki Pięć Przemian – oni tam mają wszystko bez cukru). 

Ich dodatkową zaletą jest to, że są powszechnie dostępne, w każdej Biedronce – ale to produkt, który pojawia się sezonowo. Teraz – marzec 2022 r. – akurat jest w sprzedaży, sama zrobiłam zapas. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebook na thermomix

Inne słodycze bezglutenowe dla dzieci z celiakią

Kto powiedział, że dzieci z celiakią mają nie jeść słodyczy? Owszem, słodycze są niezdrowe, fermentują w jelitach, mogą powodować wzdęcia itp. Ale nie dajmy się zwariować – słodycze podawane z umiarem, raz kiedyś, są częścią normalnego dzieciństwa. Nasze dzieci na diecie bezglutenowej i tak są dyskryminowane na każdym kroku: w ciastkarni, w przedszkolu i szkole, w pierogarniach, szpitalach, na koloniach itp. W takich miejscach rzadko są dla nich bezglutenowe przekąski. Dlatego jestem przeciwniczką wprowadzania diety bezcukrowej u dzieci z celiakią (chyba, że są wskazania zdrowotne, np. kandydoza, insulinooporność, choroby metaboliczne, cukrzyca itp.).Należy jednak dbać o zbilansowana dietę na co dzień, o obecność na talerzu warzyw, owoców, kasz, mięsa, oliwy, jaj, ryb, pestek, strączków itp.

Słodycze bezglutenowe są zazwyczaj droższe, ale w sklepach można kupić wiele słodkości w zwykłych cenach. Zazwyczaj nie mają oznaczenia „produkt bezglutenowy”, ale etykieta wskazuje, że są OK. To m. in. cukierki i lizaki Nimm2, śmiejki żelki, drażetki TicTac, niektóre czekoladki Merci, zwykłe kinderki, klasyczne kinder niespodzianki, batony Bounty, czekolady Goplany itp. Lizaczki bezglutenowe Chupa Chups, choć mają oznaczenie i są przebadane na brak glutenu, mają zwykłą, normalną cenę. Tym bardziej warto zrobić zapasy, prawda?

Tutaj kupisz

Bajkę terapeutyczną dla dzieci z celiakią i na dietach eliminacyjnych

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się