Blog

Bez tego nie upieczesz puszystych bułek bezglutenowych video

01/08/2022

Bez tego nie upieczesz puszystych bułek bezglutenowych video

01/08/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Jak upiec puszyste bułki bezglutenowe, lekkie i pyszne? Potrzebna jest dobra mąka, sprawdzony przepis na bułki bezglutenowe, ale też garść porad, którymi dzielę się wszędzie, gdzie to możliwe. Ważną wskazówkę ma również moja przyjaciółka Tanya Pavlyk, właścicielka rzemieślniczej piekarni bezglutenowej w Ukrainie. Zobaczcie na króciutkim filmiku, który nagrałam na koloniach z Bezglutenową Mamą 2022, jak ma wyglądać dobrze wyrobione i wyrośnięte ciasto na bułki bezglutenowe. Tanya gościła na moim obozie wraz ze swoimi trzema synami (jeden choruje na celiakię) i często wspólnie piekłyśmy chleby, bułki, drożdżówki dla wszystkich kolonistek i kolonistów. 

Sekret jest oczywiście prosty: nie trzymamy się ściśle przepisu w kwestii ilości wody – dodajemy jej w razie potrzeby nieco więcej (30-50 ml na porcję 250 g mix B Schär) – tak, aby powstało elastyczne ciasto. Ono następnie musi porządnie wyrosnąć, stać się puszyste i porowate – widać to wyraźnie na filmiku. To gwarancja, że Wasze bułeczki bezglutenowe będą puszyste, mięciutkie i pyszne. 

Uwaga: przeczytajcie mój ważny poradnik: Dlaczego tak trudno upiec bezglutenowe bułki

Cudne wypieki Tanyi możecie zobaczyć również na jej profilu na Instagramie: Glutefree_familybakery  –  z takim wsparciem celiakia i dieta bezglutenowa to pestka 😁

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebooki

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się