Blog

Atrakcje na koloniach bezglutenowych dla młodzieży 2019

31/01/2019

Atrakcje na koloniach bezglutenowych dla młodzieży 2019

31/01/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

W 2019 r. kolonie bezglutenowe dla młodzieży mają w programie szczególne atrakcje. Zaplanowaliśmy m. in. wycieczkę geologiczną po Górach Stołowych, wyprawę do Jaskini Niedźwiedziej oraz dla chętnych – zdobycie Śnieżnika. Nasze kolonie dla młodzieży na diecie bezglutenowej wyróżnia – jak co roku – doskonała, osobna kuchnia Bezglutenowej Mamy 100% gluten free, luksusowe warunki pobytu kolonijnego, 15-dniowy turnus, warsztaty edukacyjno-integracyjne o diecie bezglutenowej oraz klimat uzdrowiska. Ale jest coś jeszcze: na naszym obozie bezglutenowym dla młodzieży menu jest najbardziej bogate i zdrowe, oparte na produktach kupowanych osobiście przez Bezglutenową Mamę. Chcecie potwierdzenia? Zapraszam do zapoznania się z relacjami o koloniach bezglutenowych z minionych lat – KLIK. A jak będzie na koloniach 2019 dla młodzieży z celiakią? Zerknijcie na program, zostały ostatnie wolne miejsca. 

Turnus w 100% bezglutenowy

Nie ma drugich tak specjalistycznych kolonii w Polsce, które miałyby osobną kuchnię bezglutenową oraz wszystkich uczestników, wychowawców i kucharzy na diecie gluten-free. Dlatego nasze turnusy są zawsze w 100% bezglutenowe.  Specjalistyczne kolonie z Bezglutenową Mamą to już czwarty z kolei obóz dla młodzieży z celiakią, z alergią na gluten i na ścisłej diecie bezglutenowej (a także z dodatkowymi alergiami np. mleko, jaja, seler, sezam, laktoza, orzechy, pszenica, żyto).   

Bezglutenowa Mama tworzy odrębną kuchnię z własnym personelem, który przygotowuje wyłącznie bezglutenowe posiłki, z własnych surowców pochodzących z osobnych dostaw od producentów, przechowywanych w osobnym magazynie. Uczestnicy korzystają z własnej bezglutenowej jadalni. Wszystkie osoby pracujące w kolonijnej kuchni Bezglutenowej Mamy są na diecie bezglutenowej, a w naszych pomieszczeniach obowiązuje zakaz wnoszenia jakichkolwiek produktów glutenowych na teren naszego obiektu. Na diecie bezglutenowej są również wychowawcy oraz kierownik obozu. Wszystko po to, by zapewnić w 100% bezglutenową kuchnię i nie dopuścić do jakichkolwiek zanieczyszczeń glutenem.

Z kuchni całkowicie wykluczamy również większość alergenów zgłoszonych przez rodziców. W przypadku wolnych miejsc zapraszamy również „glutenowe” rodzeństwo lub przyjaciół bezglutenowych dzieci (ale wszyscy uczestnicy korzystają wyłącznie ze ścisłej diety bezglutenowej).

Miejsce i termin kolonii bezglutenowych 2019

Kolonie bezglutenowe dla młodzieży odbędą się w gruntownie odnowionym Domu Wczasów Dziecięcych „Jagusia” w Kudowie-Zdroju, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Gór Stołowych. Obiekt posiada własny kryty basen, boisko sportowe, nowoczesny plac zabaw, siłownię pod gołym niebem, świetlicę, salę sportową, luksusowe warunki pobytu dla kolonijnych dzieci (również dla alergików).

To najdłuższy w Polsce obóz z dietą bezglutenową – potrwa 15 dni (14 noclegów)

Początek kolonii: sobota 22 czerwca  2019 r.

Zakończenie kolonii: sobota 6 lipca 2019 r.

Kolonie z Bezglutenową Mamą to najdłuższy w Polsce obóz bezglutenowy dla młodzieży 2019. Podobnie jak w minionych latach potrwa aż 15 dni (czyli 14 noclegów). To optymalny czas wypoczynku dla młodzieży. W tym czasie dzieci odczują pozytywny wpływ klimatu uzdrowiskowego, nawiążą przyjaźnie, skorzystają z bogatego programu i wycieczek, poznają największe atrakcje Narodowego Parku Gór Stołowych.  

Kolonie z Bezglutenową Mamą są często pierwszymi w życiu koloniami dla dzieci na diecie bezglutenowej w różnym wieku. Wielu rodziców poleca znajomym właśnie nasze kolonie bezglutenowe i cyklicznie zapisuje tu dzieci. 

 • Córka była już na wszystkich koloniach bezglutenowych w Polsce, ale najbardziej podoba się jej u Bezglutenowej Mamy – podkreśla mama nastolatki na diecie bezglutenowej z centralnej Polski. 

Atuty specjalistycznych kolonii bezglutenowych 2019

 • Kolonie z Bezglutenową Mamą wyróżnia przede wszystkim profesjonalna organizacja specjalistycznego wyżywienia dietetycznego 
 • Zdrowe, urozmaicone dania domowej kuchni bezglutenowej
 • Najlepsze surowce polskich i zagranicznych firm, produkty bez skrobi pszennej bezglutenowej
 • Bezglutenowe warsztaty kulinarne dla dzieci, z kursem wiedzy o diecie bezglutenowej i celiakii
 • Dzięki kameralnej, osobnej kuchni możliwość przygotowywania posiłków dla bezglutenowych dzieci z dodatkowymi nietolerancjami pokarmowymi (m. in. mleko, soja, jaja, pszenica, sezam, orzechy, żyto)
 • Pięć posiłków dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), dokładki dla wszystkich chętnych
 • Wszystkie dania zostaną przygotowywane pod czujnym okiem Bezglutenowej Mamy
 • Wszelkie wyjścia na zakupy do sklepu spożywczego lub na lody będą się odbywać zawsze pod opieką Bezglutenowej Mamy, tak aby dzieci miały pewność, że kupowane produkty są bezglutenowe

Rezerwacje i zapisy na kolonie bezglutenowe dla młodzieży 2019

Zapytania i zapisy na kolonie z Bezglutenową Mamą 2019 r. – drogą e-mailową: marta@bezglutenowamama.pl.  W tytule wiadomości proszę wpisać KOLONIE 2019. W zgłoszeniu proszę podać:

 1. imię i nazwisko dziecka
 2. wiek dziecka w chwili rozpoczęcia kolonii
 3. miejscowość zamieszkania
 4. imiona i nazwiska oraz telefony rodziców
 5. alergeny, które muszą być bezwzględnie wykluczone z diety dziecka, tak abyśmy mogli ocenić realność zastosowania dobrej i zdrowej diety w przypadku każdego uczestnika
 6. zainteresowania dziecka – istnieje możliwość zindywidualizowania programu zajęć
 7. czy dziecko ma paszport/dowód osobisty

Szczegółowe informacje: Marta Krzyżanowska-Sołtysiak + 48 602 383 840

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzona dokonaniem wpłaty pierwszej raty.

Zobacz na filmie, jak było na koloniach z Bezglutenową Mamą w 2017 r. we Wieleniu

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się