Blog

Zarezerwuj termin na piknik bezglutenowy 2019

06/05/2019

Zarezerwuj termin na piknik bezglutenowy 2019

06/05/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Za kilka dni rozpoczniemy zapisy na coroczny piknik bezglutenowy w Lesznie, ale już teraz poznajcie jego datę i zarezerwujcie sobie termin na bezglutenowe święto pod gołym niebem: to sobota, 15 czerwca 2019 r. W programie będą jak zawsze bezglutenowe hot-dogi i lody w wafelkach, wykłady lekarzy specjalistów z Poznania, warsztaty stolarskie i cyrkowe, konsultacje i stoiska producentów. Piknik rodzinny w Lesznie, czyli w bezglutenowej stolicy Polski, to jedyna taka impreza w naszym kraju – pod gołym niebem spotyka się około sześćset osób na diecie bezglutenowej :). Chyba, że w tym roku pobijemy kolejny rekord uczestników i dotrze do nas jeszcze więcej uczestników?

Garść wiedzy, mnóstwo smakołyków

Tradycyjnie już  bezglutenowy piknik rodzinny, czyli Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej będzie obfitował w atrakcje dla dzieci i dorosłych. Zapewnimy porządną dawkę edukacji, czyli wykłady i spotkania z gastroenterologami z Poznania. O dzieci zadbają instruktorzy z Pracowni Pod Zieloną Kurą oraz Sekcja cyrkowo-akrobatyczna Pegaz MOK Leszno, sporo zabawy zapewni również Teatrzyk Pompon z Leszna. Dla wszystkich są przewidziane lody bezglutenowe w wafelkach i oczywiście bezglutenowe hot-dogi i zapiekanki. Polscy i zagraniczni producenci żywności bezglutenowej przewidzieli również sporo niespodzianek na swoich stoiskach. Więcej szczegółów oraz zapisy na bezglutenowy piknik  – już za kilka dni.

Zadaj pytanie lekarzowi

Wykłady dietetyków oraz gastroenterologów – specjalistów od celiakii – to ważny punkt programu, ale tym razem zmieniamy nieco formułę. Otóż część wykładów będzie prowadzona w formie odpowiedzi na pytania, które zadacie w formularzu zgłoszenia. Wasze pytania anonimowo zostaną z wyprzedzeniem przekazane lekarzom i dietetykom. Co Was nurtuje, o co chcecie dopytać, jakie macie wątpliwości? Oczywiście po wykładach będzie czas na konsultacje, ale odpowiedzi udzielane w formie prezentacji zainteresują na pewno większą grupę. Na Wasze pytania będą odpowiadać m. in. gastroenterolodzy: dr n. med. Iwona Krela-Kaźmierczak, dr Aleksandra Szymaczak-Tomaczak i mgr dietetyki Martyna Marciniak z Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Na rodzinnym pikniku bezglutenowym będą z nami znani producenci bezglutenowi

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się