Blog

Zapisy na bezglutenowy Dzień Dziecka 2021 w Lesznie

19/05/2021

Zapisy na bezglutenowy Dzień Dziecka 2021 w Lesznie

19/05/2021

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Rozpoczynamy zapisy na Dzień Dziecka z Bezglutenową Mamą 2021 w Lesznie. W programie są oczywiście paczki z łakociami, integracja dzieci z celiakią i jeszcze jeden gwóźdź programu ….. Ale o tym za moment. Jak zawsze u Bezglutenowej Mamy – impreza jest bezpłatna. Nie trzeba być członkiem mojego bezglutenowego stowarzyszenia, by wziąć w niej udział (to nas różni od wszystkich innych stowarzyszeń dla osób z celiakią w Polsce). A kiedy odbędzie się bezglutenowy Dzień Dziecka 2021? Przeczytajcie poniżej.

Partnerem wydarzenia jest sklep internetowy Friendly Food. Miło mi również poinformować, że prezydent Leszna Łukasz Borowiak objął honorowym patronatem bezglutenowy Dzień Dziecka 2021. Leszno – bezglutenowa stolica Polski, znów ugości dzieci z celiakią, alergią na gluten z całego kraju. Z powodu Covid-19 nie będzie to co prawda coroczny Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej, ale i tak niezmiernie się cieszę, że dzięki wielu przyjaznym ludziom oraz producentom żywności bezglutenowej w Polsce i za granicą, sprawimy dzieciom odrobinę radości i normalności w tym pandemicznym świecie. Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską + prezent: ebook na thermomix i lidlomix

Gwóźdź programu: bezglutenowe hot-dogi

Dzięki Ani, wolontariuszce Stowarzyszenia Przyjaciół Bezglutenowej Mamy, dzieci biorące udział w wydarzeniu będziemy mogli ugościć bezglutenowymi hot-dogami. Będą serwowane ze specjalnego, piknikowego wózka do hot-dogów, na świeżych bułkach z Balvitenu KLIK skład. I to będzie gwóźdź bezglutenowego Dnia Dziecka 2021 w Lesznie 😍 Bo wiemy, że nie istnieją bezglutenowe hot-dogi poza naszymi domami, no jeszcze są serwowane na specjalistycznych koloniach u Bezglutenowej Mamy – i to tyle. Dlatego tak bardzo się cieszę, że w leszczyńskim parku, mali goście z celiakią i na diecie bezglutenowej, zjedzą wypasione hot-dogi bezglutenowe z wózka. Wiele dzieci pewnie po raz pierwszy w życiu doświadczy tej przyjemności. Szczegóły dotyczące bonów na bezglutenowe hot-dogi podamy w emailu z potwierdzeniem udziału w imprezie. 

Zwiedzanie zwierzyńca w Lesznie

W programie Dnia Dziecka z Bezglutenową Mamą znajdą się także zajęcia z przewodnikiem, który oprowadzi uczestników po leszczyńskim zwierzyńcu. Zwiedzanie odbędzie się w małych grupach, w wyznaczonych godzinach. Dlatego tak ważne jest, aby osoby zapisane na imprezę przyjechały na konkretną, wyznaczoną godzinę. Najpierw odbędzie się bowiem zwiedzanie mini zoo, a dopiero potem dzieci otrzymają paczki ze słodyczami bezglutenowymi i będą mogły oczywiście spędzić czas na fantastycznym placu zabaw. 

Zasady udziału w bezglutenowym Dniu Dziecka 2021 w Lesznie

 • Bezglutenowy Dzień Dziecka 2021 w Lesznie (Wielkopolska) odbędzie się w sobotę, 29 maja, w godzinach od 15 do 18 w Parku Tysiąclecia (nowoczesny plac zabaw i mini zoo).
 • W evencie mogą wziąć udział dzieci chore na celiakię i będące na diecie bezglutenowej z przyczyn zdrowotnych w wieku od 1 do 11 lat. Rodzice zapisanych dzieci, po potwierdzeniu uczestnictwa ze strony organizatora, będą zobowiązani do przesłania do 27 maja e-mailem skanu zaświadczenia lekarskiego o celiakii lub konieczności stosowania diety bezglutenowej z przyczyn zdrowotnych na adres biuro@bezglutenowamama.pl.  
 • Obowiązują zapisy drogą elektroniczną (formularz poniżej). Każde przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone przez organizatora e-mailem, dlatego rodzice są proszeni o sprawdzanie skrzynki SPAM. Wymagana jest następnie pisemna odpowiedź od rodziców, akceptująca zasady udziału w wydarzeniu.
 • W razie nagłego zachorowania lub rezygnacji z imprezy rodzice są zobowiązani do zgłoszenia tego faktu emailem: biuro@bezglutenowamama.pl
 • W czasie wydarzenia będą obowiązywały obostrzenia sanitarne: obowiązek zachowania 2 metrów dystansu od innych osób, dezynfekcja rak, unikanie gromadzenia się.
 • Osoby przebywające na kwarantannie lub izolacji z powodu Covid-19 nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu.  
 • Na bezglutenowy Dzień Dziecka może przyjechać „glutenowe” rodzeństwo zapisanego dziecka. Jeśli rodzice chcieliby, aby otrzymało ono paczkę, prosimy o wcześniejszy kontakt i przygotowanie oraz przekazanie opisanej – glutenowej – paczki organizatorom. 
 • W czasie imprezy dzieciom będą wydawane bezglutenowe hot-dogi (na podstawie specjalnych bonów). 
 • Wszyscy uczestnicy wydarzenia zobowiązują się do poszanowania miejsca, w którym odbędzie się impreza, do zachowania wokół siebie porządku i czystości.
 • Zarządca parku nie zezwala na dokarmianie zwierząt mini zoo – prosimy o respektowanie tej prośby. 
 • Supermarket Intermarche w dniu wydarzenia zaoferuje promocyjne zakupy w pobliskiej Galerii Leszno, gdzie działa bogato wyposażone stoisko bezglutenowe.  
 • Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Przyjaciół Bezglutenowej Mamy. 

Dedykacje w mojej bezglutenowej książce kucharskiej

W czasie Dnia Dziecka rodzice będą mogli skorzystać z konsultacji dietetycznych. W sprzedaży będzie również bezglutenowa książka kucharska „W kuchni Bezglutenowej Mamy” z indywidualną dedykacją autorki 😍, a także bajka terapeutyczna dla dzieci z celiakią „Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu”. 

A kto ma już książki mojego autorstwa, może po prostu uśmiechnąć się o dedykację 😁

Tutaj są zapisy na bezglutenowy Dzień Dziecka 2021