Blog

Zakupy bezglutenowe z gwarancją dostawy przed świętami - w Balvitenie

17/12/2023

Zakupy bezglutenowe z gwarancją dostawy przed świętami - w Balvitenie

17/12/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Z gwarancją dostawy - ostatnie zakupy bezglutenowe na święta w Balvitenie

To naprawdę ostatni dzwonek na bezglutenowe zakupy na święta. Co Ci jeszcze brakuje do przygotowania Wigilii bez glutenu?

Bułka tarta do krokietów, proszek do pieczenia, sprawdzona mąka na pierogi i uszka bezglutenowe? A może wystrzałowe słodycze bezglutenowe pod choinkę, takie niespotkane gdzie indziej, które dla dzieci będą cudownym prezentem?

Wszystkie specjalistyczne produkty bezglutenowe kupisz w firmowym sklepie internetowym polskiego producenta - Balviten. Firma gwarantuje dostawę zakupów bezglutenowych przed świętami, ale zamówienie trzeba złożyć do 20 grudnia, do godzin południowych.

Najlepsze przepisy bezglutenowe na Wigilię - zobacz i wybierz coś dla siebie

Mixy i mąki

Bezglutenowe mąki i mixy (czyli mieszanki mąk bezglutenowych i dodatków funkcjonalnych zastępujących gluten) - trudno wyobrazić sobie bez nich przygotowanie tradycyjnych potraw wigilijnych. Pierogi, uszka, krokiety, kulebiak, słodki ciasta, pierniczki  - tu wszędzie są potrzebne mąki!

Dzięki dobrym makom i przepisom bezglutenowe potrawy wigilijne nie będą się różniły od pszennych i będzie je można serwować całej rodzinie. Nikt nie zauważy różnicy!

Macie do wyboru dwie opcje: 

  • jeśli zależy Wam, by potrawy były maksymalnie zbliżone do pszennych, przyrządźcie je na bazie mixów; ale uwaga: jest kilka rodzajów mixów i każdy jest dedykowany do innych potraw (przykłady na dole wpisu)
  • jeśli macie już doświadczenie w kuchni bezglutenowej i zależy Wam na bardziej wyszukanych sakach, skorzystajcie z rożnych mąk jednorodnych, ale pamiętajcie, że niektóre dania mogą się wtedy nieco różnić od pszennych oryginałów
Mixy i mąki
Tu kupisz mixy i mąki jednorodne do przygotowania bezglutenowych potraw wigilijnych

Makarony na Wigilię

Kilka wigilijnych potraw opiera się na makaronach, to m. in. łazanki czy zupa grzybowa czy makiełki. Jeśli dania ma jeść osoba z celiakią czy alergią na pszenicę, to trzeba mieć pod ręką sprawdzone makarony bezglutenowe. I tu Balviten nas zaskakuje, bo od niedawna ma w ofercie bogatą kategorię makaronów bezglutenowych swojej marki, ale największy wybór to włoskie produkty. Te makarony bezglutenowe mają doskonały skład, różne kształty, smaki, kolory - również dla małych niejadków. 

Makarony na Wigilię
Poznaj makarony bezglutenowe w sklepie Balviten

Dodatki piekarnicze

Do przygotowania wielu potraw wigilijnych są też potrzebne dodatki piekarnicze, takie drobiazgi jak bezglutenowy proszek do pieczenia, drożdże suszone lub świeże, guma guar czy zastępnik jajka w proszku (dla osób z alergią na jajka czy z fenyloketonurią). I te wszystkie produkty są w sklepie firmowym Balvitenu.

Również w tym sklepie zdążycie jeszcze kupić bezglutenowy opłatek wigilijny, bo pamiętajcie, że osobie z celiakią szkodzi nawet tak mała porcja glutenu, która jest w opłatku. 

Dodatki piekarnicze

Słodycze bezglutenowe

Wreszcie sprawa najważniejsza dla dzieci: atrakcyjne, nieznane słodycze bezglutenowe pod choinkę. I tu również z pomocą przychodzi piekarnia Balviten, która ma bardzo szeroki wybór słodkości i przekąsek. Wśród nich można znaleźć wegańskie słodycze bezglutenowe, bez cukru, keto - dla każdego coś dobrego. Co ciekawe, od niedawna Balviten oferuje również bardzo atrakcyjne, nieznane w Polsce, włoskie słodycze bezglutenowe - i to może być hit tegorocznych świąt!

Słodycze bezglutenowe
Tu poznasz slodycze bezglutenowe na święta w sklepie firmy Balviten
gdzie zrobic zakupy bezglutenowe na wigilie balviten

Dla dzieci nie ma nic ważniejszego pod choinką, niż nieznane, nowe słodycze bezglutenowe. 

Przeznaczenie mixów

  • mix for bread, tzw. mix B - pieczywo, słodkie wypieki drożdżowe, pierogi i uszka
  • mix for cake, tzw. mix C - naleśniki, gofry, słodkie ciasta na proszku lub na sodzie, muffinki, placki, babki
  • mehl farine - zagęszczanie sosów, kluski, kopytka
  • mąki jednorodne - trzeba mieć konkretne przepisy
Przeznaczenie mixów


/współpraca  reklamowa/KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się