Blog

WOLNA w Poznaniu ma lody bezglutenowe w wafelkach!

18/05/2022

WOLNA w Poznaniu ma lody bezglutenowe w wafelkach!

18/05/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Od maja 2022 r. WOLNA piekarnia bezglutenowa w Poznaniu ma lody w wafelkach! Wszystkie są wegańskie i bezglutenowe rzecz jasna, serwowane w chrupiących wafelkach. Ha, lody bezglutenowe w wafelkach to rarytas, rozumieją to rodzice dzieci z celiakią, prawda? W WOLNEJ można zjeść lody i sorbety, smaki są nieziemskie, skład – rewelacyjny, jak wszystko z tej piekarni. Atutem są oczywiście bezglutenowe wafelki do lodów – takie i tylko takie! Bo w WOLNEJ nie ma glutenu ani grama 😁 Jeśli będziesz w okolicach Poznania, zachęcam do odwiedzenia tej nowej na mapie lodziarni bezglutenowej w 100%. Mieści się ona przy ul. Piątkowskiej 70 – aktualności, godziny otwarcia, smaki itp. znajdziesz na jej profilu na facebooku

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebook na thermomix

Bogactwo smaków – bezglutenowe lody w wafelkach w WOLNEJ

Na to czekali mieszkańcy Poznania i turyści z celiakią odwiedzający stolicę Wielkopolski. WOLNA ma lody! To hit, ponieważ:

  • WOLNA to piekarnia bezglutenowa w 100%
  • lody bezglutenowe wytwarzane w WOLNEJ są w 100% bezglutenowe, bezmleczne, bez jajek – wszystkie są wegańskie
  • w piekarni i przy stoisku z lodami w ogóle nie ma glutenu (zatem i glutenowych wafelków, które mogą zanieczyszczać kuwety przy nakładaniu porcji)
  • lody są serwowane w chrupiących, pysznych waflach bezglutenowych Miran Ice Cones , a to uznany w Europie producent 
  • lody bezglutenowe w wafelkach smakują również glutenożercom, nikt nie zauważy, że je „coś innego”
  • smaki lodów, oferowane w danym dniu, można poznać na profilu fejsbukowym WOLNEJ
  • jest mała nadzieja, że za jakiś czas piekarnie WOLNA w innych miastach (Wrocław, Łódź, Komorniki, Przeźmierowo) również będą serwować bezglutenowe lody w wafelku 😋

Zobacz lody z WOLNEJ na FB u Bezglutenowej Mamy

Bezglutenowe lody w wafelkach – to jest COŚ!

W niektórych lodziarniach w całej Polsce są sprzedawane lody w wafelkach bezglutenowych. Sęk w tym, że w tej samej ladzie chłodniczej są obok siebie lody bezglutenowe, jak i glutenowe. Nie ma też gwarancji, że producent wytwarza lody oznaczone jako bezglutenowe w osobnym pomieszczeniu i z bezpiecznych surowców. No i jeszcze te okruszki z wafli glutenowych, które wpadają do kuwet podczas nakładania lodów dla glutenożercow.

W ogóle w takiej sytuacji, gdy w bezpośrednim sąsiedztwie są produkty glutenowe i bezglutenowe, ryzyko zanieczyszczenia jest spore. Dlatego takie miejsca, jak WOLNA i inne lokale w 100% bezglutenowe, są dla nas na wagę złota.

Już zatem wiecie, że nie jest łatwo kupić naprawdę bezglutenowe lody w wafelkach, bezpieczne dla osoby z celiakią. We Włoszech jest np. sieć lodziarni GROM, która ma wyłącznie bezglutenowe lody, wafle desery …. U nas na razie jest tak w WOLNEJ. I to cudownie 😁 Korzystajmy, bo to naprawdę gratka. 

Tak przy okazji: w WOLNEJ można również kupić bezglutenowe wafle do lodów, by mieć w domu mały zapas 😁

Tutaj kupisz

Bogato ilustrowaną bajkę dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej + maskotkę Kukusia

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się