Blog

Warsztaty kosmetyczne na koloniach bezglutenowych dla młodzieży

11/02/2019

Warsztaty kosmetyczne na koloniach bezglutenowych dla młodzieży

11/02/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Nastolatki, które uczestniczyły w tamtym roku w koloniach bezglutenowych w Kudowie-Zdroju, wzięły udział w warsztatach perfumeryjno – kosmetycznych. Jedna z wychowawczyń, pasjonatka oryginalnych perfum, zafundowała dziewczynom super zabawę z zapachami i nagrodami. Przy okazji wspomniała o kosmetykach, których młode dziewczyny powinny używać jak na lekarstwo, czyli niewiele :). Jednym z dozwolonych kosmetyków jest oczywiście mydło i woda :), ale przydają się także balsamy do ust. Czy wszystkie balsamy do ust są bezglutenowe? Niekoniecznie, ale jednym ze sprawdzonych produktów są balsamy marki Vianek. Wszyscy uczestnicy kolonii bezglutenowych (dziewczęta i chłopcy) otrzymali je w paczkach z prezentami. Przydadzą się jako ochrona przed wiatrem, mrozem i słońcem. 

Kto przywiezie na kolonie większe kosmetyczki?

Jako mama nastolatki z celiakią nie mam tak dużego problemu, jak mamy dziewczyn z alergią na gluten. Nawet jeśli gluten jest w kosmetykach, których Zosia chce używać, nie sprawi jej to żadnego problemu. U alergiczek jest inaczej – najmniejszy kontakt skóry z kosmetykiem zawierającym gluten może skończyć się wysypką lub innymi kłopotami. Dlatego tak ważne jest, by nastolatki z alergią na pszenicę, żyto, jęczmień czy owies precyzyjnie sprawdzały etykiety i ograniczały używanie kosmetyków do niezbędnego minimum. 

Mówiła o tym nasza wychowawczyni, która na koloniach z Bezglutenową Mamą prowadziła warsztaty perfumiarsko – kosmetyczne. Czy jej  przekaz trafił nastolatkom do serca? Zobaczymy na koloniach bezglutenowych dla młodzieży 2019 kto będzie miał większe kosmetyczki: wychowawczynie czy uczestniczki ;)

Galeria zdjęć – prezenty dla uczestników kolonii bezglutenowych

Na koloniach korzystamy z produktów znanych i sprawdzonych producentów

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się