Blog

Tłusty Czwartek bez grzechu: w bezglutenowej cukierni w Lesznie - Fit Cake

18/02/2023

Tłusty Czwartek bez grzechu: w bezglutenowej cukierni w Lesznie - Fit Cake

18/02/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Nie - cukiernia bezglutenowa Fit Cake w Lesznie: zdrowo i pysznie

To naprawdę fajna sprawa, że w 70-tysięcznym Lesznie mamy bezglutenową cukiernię Fit Cake, która piecze bez cukru, a często bez mleka i jajek, bez węglowodanów czy soi (do wyboru). Nie dziwię się, że jest oblegana przez sportowców, dietetyków, diabetyków, fanów fitnesu i zdrowego stylu życia.

Przekonałam się w tym roku, że bezglutenowy Tłusty Czwartek może być zdrowy i pyszny, a pączki z Fit Cake w Lesznie oceniam na 6!

Pieczone, z doskonałym i krótkim składem, a jednocześnie lekkie i puszyste - genialne! Czy smakowały jak klasyczne pączki? Nie, ale to nie miało znaczenia. Pączki z cukierni bezglutenowej w Lesznie tak bardzo cieszyły oczy i rozum (bo zdrowy skład), że smakowały jak królewskie!

Zobaczcie sami te cuda!


Poznajcie smakołyki na profilu FB cukierni bezglutenowej w Lesznie - Fit Cake


Zdrowe bezglutenowe pączki

W tym roku zamówiłam tradycyjne pączki bezglutenowe przez Internet, w piekarni Putka Bez Glutenu, dostałam też dwa dietetyczne pączki z podpoznańskiej Wypiekarni Smaku. Oczywiście były jak zawsze pyszne, to sprawdzone marki.

Ponieważ moja 16-letnia córka ćwiczy na siłowni i nie je cukru, rano w Tłusty Czwartek poszłam do bezglutenowej cukierni Fit Cake. Mimo braku wcześniejszej rezerwacji, udało mi się kupić kilka rodzajów pączków bezglutenowych bez cukru: keto, chałwowe, pistacjowe, z białą czekoladą, z batatów. Wszystkie były tak dekoracyjne i apetyczne, że żadnego nie mogłam pominąć. No i ten zdrowy skład (zdjęcia w galerii poniżej)!

Zdrowe bezglutenowe  pączki

W cukierni bezglutenowej w Lesznie można kupić też zdrowe mieszanki do wypieku chleba czy bułek, czekolady, erytrytol i inne zdrowe produkty bezglutenowe bez cukru. 

bezglutenowa cukiernia leszno fit cake

Miła i fachowa obsługa

Podczas zakupów podobało mi się, że przy wszystkich pączkach (i wszelkich ciastach) były czytelne etykiety z dokładnym składem. To naprawdę wygodne,  gdy nie trzeba pytać sprzedawczyni o skład każdego pączka. Znamy to przecież z wszelkich wyjść do restauracji czy na wakacjach. A tu - pełen luz. Czytasz i wszystko wiesz :) 

Na dodatek panie pracujące w tej cukierni bezglutenowej są bardzo przyjazne i życzliwe, otwarte i komunikatywne, co sprawia, że naprawdę czułam się zaopiekowana. 

Pączki bezglutenowe i wszelkie inne słodkości można oczywiście zjeść na miejscu, przy stoliku, ale nie ma żadnego kłopotu z zakupami na wynos, w dopasowanych kartonikach. 

Miła i fachowa obsługa

Bezglutenowe desery dla sportowców

Odkąd moja 16-letnia Zosi jest fanką siłowni, stała się pasjonatką diety wysokobiałkowej bez cukru. Pije skyr bez cukru i jakieś specjalne jogurty, ale w Fit Cake w Lesznie znalazłam dla niej bezglutenowe owsianki czy jaglanki o smaku Kinder czekolady, Bounty, Snickersa, oreo - bez cukru i z dodanym białkiem. 

Opakowanie owsianki bezglutenowej bez cukru zabiera czasem do szkoły, czasem na siłownię i jest zachwycona. A ja muszę mieć ciągle w lodówce zapas :)

Bezglutenowe desery dla sportowców

Zobacz słodkości i produkty w cukierni bezglutenowej Fit Cake w Lesznie

nie cukiernia bez glutenu  leszno fit cake


KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się