Blog

Staropolanka kultowa woda mineralna na bezglutenowych koloniach

10/12/2021

Staropolanka kultowa woda mineralna na bezglutenowych koloniach

10/12/2021

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Kto jeździ na młodzieżowy obóz bezglutenowy i kolonie z Bezglutenową Mamą ten wie: od 2016 r. mineralna woda Staropolanka jest naszą kultową wodą. Koloniście nie kupują napojów na własną rękę – codziennie mają zapewnioną wodę Staropolankę, najczęściej niegazowaną. Do obiadów i na szwedzkim stole również nie serwujemy kalorycznych soków owocowych ani słodzonych napojów – w dzbankach jest zawsze Staropolanka. Nic dziwnego: wypoczywamy w sercu Gór Stołowych, gdzie ta woda ma swoje źródła. Podobnie na koloniach bezglutenowych 2022: naszą firmową wodą będzie tradycyjnie Staropolanka. mamy do niej wielki sentyment, jest pyszna, zdrowa i łatwo dostępna. To też działanie mające na celu ekologię: nie przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska poprzez kupowanie wody z innych regionów Polski, która musi być transportowana do południe kraju. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebook na thermomix

Staropolanka towarzyszy nam wszędzie

Jak wspomniałam, na moich koloniach bezglutenowych w Domu Wczasów Dziecięcych Jagusia w Kudowie-Zdroju, uczestnicy mają zagwarantowaną wodę mineralną. Wychowawca każdej grupy przekazuje codziennie swoim podopiecznym 1-2 butelki wody (lub więcej, w zależności od potrzeb i pogody). Dodatkowo zapas wody zabieramy zawsze na wycieczki, rajdy, mecze, podchody itp. – wszędzie tam, gdzie chce się pić. 

Mamy zwyczaj, że wychowawca podpisuje imieniem dziecka każdą wydaną butelkę  Staropolanki. Zanim wprowadziłam ten zwyczaj, po każdym pokoju pałętały się napoczęte butelki i nikt nie wiedział, która jest czyja …. Odkąd opisujemy butelki, nic się nie marnuje, każda butelka jest opróżniana do ostatniej kropli.

Dobra woda zdrowia doda – Staropolanka Sport Desire

Najczęściej zamawiam dla dzieci Staropolankę Sport Desire w butelkach o pojemności 0,7 l. ma idealny poziom mineralizacji, wygodny dziubek do picia i pojemność dostosowaną dla dziecka np. na wycieczkę. Mieści się do plecaczka, dobrze gasi pragnienie i jest zupełnie niegazowana (większość naszych kolonistów woli wodę bez gazu). W pełni zgadzam się z opisem Staropolanki Sport Desire na stronie producenta:

To jedyna woda, która optymalnie uzupełnia składniki mineralne wypacane podczas wysiłku fizycznego. To świetny wybór gdy nie chcesz przeładowywać organizmu nadmierną, niedostosowaną do jego potrzeb suplementacją izotoniczną. Zawarte w Staropolance sport desire naturalne, pochodzące z głębi Ziemi minerały nie obciążają wątroby, idealnie się wchłaniają i sprawiają, że wodę można popijać przez cały czas trwania treningu. Niepowtarzalna zawartość cennych substancji mineralnych nadaje jej unikalny, gaszący pragnienie smak, a wygodna, ergonomiczna butelka i praktyczna nakrętka typu sport cap to jej dodatkowe zalety.

Dobra woda zdrowia doda – dlatego pijemy Staropolankę

Dla urozmaicenia zamawiam również dla kolonistów Staropolankę lekko gazowaną, która świetnie gasi pragnienie albo Staropolankę Kids o pojemności 0,33 l. Z kolei do obiadów serwujemy codziennie Staropolankę niegazowaną z dużych, 5-litrowych butelek. Dla zasady nie podajemy dzieciom słodkich napojów, wody z syropami owocowymi itp. Na co dzień większość dzieci pije w nadmiarze gazowane napoje słodzone, zatem u Bezglutenowej Mamy jest mały detoks od cukru i stosujemy kurację pitną wodą mineralną. Ubolewam tylko, że dzieci i młodzież z moich kolonii z dietą bezglutenową nie przepadają za leczniczymi wodami mineralnymi w Pijalni Wód w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju. Owszem, większość spróbuje ich smaku, ale za żadne skarby nie dają się przekonać  na ponowną degustację …. Lecznicze wody mineralne mają intensywny zapach i smak, a to niestety zniechęca maluchy. 

Podsumowując: piętnastodniowy pobyt na koloniach bezglutenowych to świetna okazja, by w pełni posmakować miejscową wodę, na dodatek, pyszną, zdrową, mineralną. Zgodzicie się ze mną, prawda? 

Woda Staropolanka w szklanych butelkach – na wyjątkowe okazje

Kilka rodzajów wody Staropolanki można kupić w szklanych butelkach, ale rzadko je zamawiam dla dzieci i młodzieży. Takie butelki są niepraktyczne podczas preferowanych przez nas form wypoczynku:

  • trudno je nosić w plecaku, gdyż są ciężkie
  • istnieje ryzyko potłuczenia butelek z wodą
  • stłuczoną szklaną butelką łatwo się skaleczyć

Owszem, na każdym turnusie kolonijnym serwujemy dzieciom choć raz Staropolankę w szklanych butelkach  – by poznały taki produkt, oswajały się z napojami w szkle, by uczyły się segregowania szklanych odpadów. Organizujemy również rozgrywki w kapsle, a do tego idealne są kapsle ze szklanych butelek. 

Tutaj kupisz

Bajkę terapeutyczną dla dzieci z celiakią i na dietach eliminacyjnych

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się