Blog

Program Ogólnopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej 2023 w Lesznie

21/04/2023

Program Ogólnopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej 2023 w Lesznie

21/04/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Jaki jest program Ogólnopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej 2023 w Lesznie?

Wielkimi krokami zbliża się największe bezglutenowe spotkanie w Polsce. Już teraz zapisanych jest 1500 osób ze wszystkich województw!

Widzimy się już w sobotę, 13 maja w Lesznie, w bezglutenowej stolicy Polski. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale już teraz kolejna garść informacji. Poznajcie bardziej szczegółowy program bezglutenowego pikniku w Lesznie. 

Oczywiście zachęcam, byście podzielili się w swoich mediach społecznościowych zarówno piknikiem, jak i jego bogatym programem. Pamiętacie, że jednym z naszych hitów są bezglutenowe hot-dogi serwowane z budki?

Atrakcje dla dzieci, wiedza dla dorosłych

Jak wspomniałam, program pikniku zapowiada się bogato i interesująco. Zadbaliśmy, by znalazło się w nim wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników, ale też sporo edukacji, tak potrzebnej osobom chorym na celiakię i ich rodzinom. 

Bardzo oczekiwana przez pacjentów będzie strefa medycyny, w tym ważny wykład "Pozajelitowe powikłania celiakii", który przedstawi prof. dr hab. n. med. Iwon Krela - Kaźmierczak, na co dzień pracująca w Katedrze i Klinice Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W części wykładowej zostaną poruszone także inne tematy, m. in. kwestia podjadania glutenu przez nastolatków z celiakią i błędy w diecie bezglutenowej. Pojawi się także temat diagnostyki celiakii i alergii na gluten oraz projekt badawczy dotyczący osteoporozy. 

Bogata będzie strefa dla dzieci, w której zaplanowaliśmy piknikowe przedszkole, spektakl teatralny, doświadczenia przyrodnicze z mikroskopami, a także zajęcia z orientoreengu. No i te cudowne degustacje  dla wszystkich...

  Atrakcje dla dzieci, wiedza dla dorosłych
  Tu się można zapisać na Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej 2023 w Lesznie


  KOMENTARZE

  Co nowego?

  Instagram

  Bądź na bieżąco

  Newsletter

  Zapisz się