O tym, że czekolady, bombonierki i batony bezglutenowe RED, bez dodatku cukru, mogą być prezentem na pod choinkę dla osoby na diecie bezglutenowej utwierdziło mnie niedawno 5 miłośników czekolad (m. in. z celiakią, insulinoopornością, cukrzycą). Ktoś spyta: czekolada pod choinkę? Już wyjaśniam. RED to elegancko opakowana bombonierka / czekolada bezglutenowa bez cukru, w świątecznym czerwonym opakowaniu, produkt z wyższej półki. Nie jest to czekolada bezglutenowa Goplana za 4 zł, ale produkt nieco droższy i ma to swoje uzasadnienie. Batony, bombonierki i czekolady bezglutenowe RED nie mają dodatku cukru, i nawet te mleczne czy z dodatkami zawierają zdecydowanie mniej tłuszczu i kalorii od klasycznych odpowiedników. 

Zobaczcie niżej, co w czekoladzie bezglutenowej RED docenili miłośnicy tych boskich tabliczek… Tak, teraz Wigilia bez glutenu i prezenty choinkowe rysują się w jasnych barwach, a na pewno w mojej ulubionej czerwieni. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebook na thermomix

Za co Marta i Daniel kochają czekoladę bezglutenową RED?

🍫 Młode małżeństwo z Norwegii, Marta i Daniel (zbieżność imion przypadkowa – ja i mój mąż mamy takie same imiona :), z którymi chodzę  latem po Tatrach. Ona ma celiakię, on nie. Zobaczyłam te czekolady w ich plecaku na szczycie Wołowca (ponad 2 tys. m n.p.m.). 

  • Uwielbiamy je, bo nie mają tyle tłuszczu, co zwykłe czekolady. Batony są wygodne do wrzucenia do plecaka  lub torebki i szybko zaspokajają pierwszy głód czy potrzebę zjedzenia słodyczy. No i są przepyszne, zdecydowanie to nasz smak – mówili, gryząc z apetytem czekoladę prosto z pudełka. 
Gdy Marta i Daniel 1-2 razy w roku przyjeżdżają do Polski, robią spory zapas batonów i czekolad bezglutenowych RED. Najczęściej kupują je w Auchan i i w sklepie ze zdrową żywnością Jedzbezglutenu.pl

Mleczna czekolada bezglutenowa, a odchudzanie

Kinga z Poznania i jej nastoletni syn mają celiakię (historię rozpoznania celiakii w Ameryce Południowej opowiem przy okazji). Gdy byliśmy jesienią w pensjonacie z dietą bezglutenową Alpejski Dwór w Międzygórzu, na jedną ze wspólnych wypraw wzię