Blog

Powstała nowa, bezglutenowa piekarnia i cukiernia wysyłkowa: Sweet Fit w Białymstoku

23/03/2023

Powstała nowa, bezglutenowa piekarnia i cukiernia wysyłkowa: Sweet Fit w Białymstoku

23/03/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Witamy z otwartymi ramionami: nowa piekarnia bezglutenowa w Polsce!

Mam dobrą wiadomość: w Białymstoku powstała nowa, rzemieślnicza piekarnia bezglutenowa Sweet Fit & Eat, gdzie można kupić stacjonarnie oraz wysyłkowo świeży chleb bezglutenowy oraz ciasta, chałki, pączki (11 odmian!), bułki, bagietki, pizzerinki. Wszystko z  prostych i naturalnych składników, w wersji klasycznej oraz wegańskiej. Naprawdę brakowało takie miejsca na mapie Polski!

Wybór pieczywa jest bardzo duży, a skład: rewelacyjny. 

Oferta piekarni i sklepu internetowego Sweet-fit.pl/piekarnia stale się powiększa, a do poszczególnych kategorii wciąż dochodzą nowe produkty. Zresztą zobaczcie sami, bo aż miło przejrzeć ofertę nowej, rzemieślniczej piekarni  bezglutenowej.

Jeszcze coś: darmowa dostawa jest już od zamówień za 99 zł!


Zobaczcie duży wybór pieczywa i słodkich wypieków w piekarni Sweet Fit & Eat


nowa piekarnia bezglutenowa sweet fit eat bialystok

Bajka! Chleb bezglutenowy w 17 odmianach!

Obecnie (marzec 2023 r.) w sklepie internetowym Sweet Fit & Eat jest aż 17 rodzajów chleba bezglutenowego! Wśród nich kilka perełek, które mnie zainteresowały:

  • chleb bezglutenowy z koszyczka
  • chleb bezglutenowy z chrzanem
  • chleb bezglutenowy szpinakowy
  • bezglutenowy chleb gryczany wieloziarnisty
  • chleb bezglutenowy z suszonymi śliwkami

Poszczególne chleby powstają z różnych mąk, zatem wszystkie smakują inaczej. Każdy chleb waży około 700 g. Większość bochenków kosztuje 18 zł.

Bajka! Chleb bezglutenowy w 17 odmianach!

To świeże chleby bezglutenowe, są wysyłane ze sklepu w dniu wypieku i mają około 4-5 dni ważności. Niektóre, jak np. chleb z koszyczka, chleb biały, z chrzanem czy szpinakowy, dłużej zachowują świeżość, miękkość i wilgotność. I naprawdę każdy smakuje inaczej, co wynika z dodatków, ale również ze składu. Niektóre mają dodatek jajka, inne - łuski babki jajowatej, gdzie indziej jest tapioka lub mąka z soczewicy lub mąka owsiana. Każdy wybierze coś dla siebie, również alergicy z celiakią i na diecie bezglutenowej. 

A poniżej zobaczcie, jak duże zainteresowanie na profilu fejsbukowym Bezglutenowej mamy wzbudził post o tym, że powstała nowa piekarnia bezglutenowa

Bagietki bezglutenowe

W zakładce BAGIETKI I BUŁKI  jest sześć produktów, a wszystkie brzmią apetycznie i zachęcająco. Aż pożałowałam, że na "pierwszy ogień" w nowej piekarni bezglutenowej zamówiłam tylko zestaw chlebów, pozostałe pieczywo zostawiając na kolejne zakupy, już po powrocie z Włoch. 

Od kilku osób z instagramowej poczty słyszałam jednak, że bagietki i bułki są naprawdę pyszne i puszyste, choć mają również naturalny skład i nie zawierają dodatków funkcjonalnych zastępujących gluten. Jak spróbuję te bagietki, dopiszę tu opinię :) 

Bagietki bezglutenowe
nowa piekarnia bezglutenowa przez internet sweet fit eat
Poznajcie moje przepisy bezglutenowe na pyszne chleby i bułki

Informacje dla alergików i diabetyków

Podoba mi się, że przy każdym produkcie jest precyzyjnie wypisany skład, a także wartości odżywcze i informacja dla diabetyków na diecie bezglutenowej: wymienniki węglowodanowe i  białkowo - tłuszczowe. 

Alergeny są zaznaczone pogrubioną czcionką, więc każdy, kto jest na diecie eliminacyjnej od razu zauważy, że w produkcie jest jajko, mleko, migdały, masło śmietanka. To bardzo ułatwia zakupy, a róznorodność produktów i składów sprawia, że tu naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. 

Informacje dla alergików i diabetyków
rzemieslnicza piekarnia bezglutenowa bialystok

Podsumowując: wybór produktów w tej rzemieślniczej piekarni bezglutenowej jest zaskakujący, co sprawia, że każdy znajdzie tu swoje smaki. Na razie przetestowałam tylko kilka chlebów i stawiam im szóstkę. W kwietniu zamówię bułki, bagietki, skuszę się też na ciastka (skład jest tak apetyczny, że trudno się im oprzeć). Na koniec zostawię pączki, a o wszystkim opowiem Wam tutaj, rozbudowując artykuł o piekarni Sweet Fit & Eat.

Sklep internetowy działa sprawnie, jest przejrzysty i łatwy w obsłudze. Koszty dostawy to około 15 zł, ale przy zamówieniu za 99 zł dostawa jest darmowa. Jest też opcja zamówienia dostawy kurierem lub do paczkomatu w sobotę. 

Piekarnia Sweet Fit należy również do programu Menu bez Glutenu. 

[współpraca reklamowa]

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez BezglutenowaMama-Glutenfreemom (@bezglutenowamama)

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się