Blog

Pierwsze wrażenia po pikniku bezglutenowym w Lesznie

11/06/2017

Pierwsze wrażenia po pikniku bezglutenowym w Lesznie

11/06/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Prawie pięć godzin świetnej zabawy w bezglutenowym gronie, niemal 400 osób korzystających z atrakcji i radość dzieci, które były naszymi honorowymi gośćmi – tak przebiegał wczoraj I Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej w Lesznie. Na naszym bezglutenowym pikniku dopisała zarówno pogoda, jak i humory uczestników. Żal było się rozstawać….

Smacznie, zdrowo i wesoło

I Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej był kontynuacją bezglutenowego pikniku, który od 2014 r. organizuje Bezglutenowa Mama. Tym razem przebiegał pod patronatem prezydenta Leszna i gościł najważniejszych producentów żywności bezglutenowej z Polski i zagranicy. Na bezglutenowy piknik do Leszna dotarli mieszkańcy z Poznania, Wrocławia, Łodzi, Zielonej Góry, Jawora, Katowic, Warszawy i Berlina – i wielu innych miast Polski. W programie bezglutenowego pikniku były wykłady specjalistów, pokaz pieczenia chleba bezglutenowego, atrakcje dla dzieci: bańkowy czarodziej i warsztaty stolarskie z Pracownią od Zieloną Górą, bezglutenowe hot-dogi i zapiekanki, foto-budka, strzelanie z replik broni. Wokół rozbrzmiewał śmiech dzieci, rozmowy dorosłych na diecie bezglutenowej z dorosłymi – rodzicami dzieci na diecie bezglutenowej. Bowiem na naszym pikniku było wiele rodzin z bezglutenowymi dziećmi, ale również wielu dorosłych na diecie bezglutenowej.

  • Moje dziecko jest szczęśliwe, bo może tu próbować wszystkiego i nie musi pytać, czy to jest bezglutenowe. Pierwszy raz doświadczyło takiego szczęścia. Tak bardzo się cieszę, że tu jesteśmy – opowiadała Magda, mama pięcioletniego Sebastiana, a wtórowało jej wielu innych rodziców.

Takie opinie cieszą najbardziej, bowiem moja idea bezglutenowych pikników miała swoje źródło w takim właśnie przesłaniu: by dzieci na diecie bezglutenowej mogły bawić się w swoim gronie i częstować wszystkim, po prostu wszystkim. Tak samo, jak glutenowe dzieci na wszelkich spotkaniach i piknikach.

To na razie tyle pierwszych wrażeń. Przepięknie dziękuję przyjaciołom  wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację I Wielkopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej w Lesznie. Bez Was nie byłoby naszego bezglutenowego pikniku.

Oczywiście spotykamy się za rok, jak zawsze korzystając z gościny zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie. Szczegółowa relacja z bezglutenowego pikniku w Lesznie, wraz z filmowym reportażem, ukaże się w najbliższych dniach. 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się