Blog

1

Obóz młodzieżowy z dietą bezglutenową

02/02/2017

Obóz młodzieżowy z dietą bezglutenową

02/02/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Jeśli Wasz nastolatek z celiakią (12-16 lat) marzy o beztroskich wakacjach pełnych przygody, zachęcamy do wyjazdu na obozy młodzieżowe z dietą bezglutenową u Bezglutenowej Mamy. To jedyne w Polsce 100% bezglutenowe obozy letnie, na dodatek najdłuższe w kraju, bo trwają aż 15 dni! Ponad dwa tygodnie pełne wypoczynku w komfortowym ośrodku z basenem i orlikiem, pełne przyjaźni, przygód, wycieczek, adrenaliny (na niektórych profilach), zdobywania nowych umiejętności, ale również integracji z rówieśnikami z celiakią. Młodzieżowe obozy bezglutenowe z najbardziej znaną w Polsce blogerką w tej dziedzinie mają swój początek w 2026 r., do tej pory bawiło się na nich ponad tysiąc uczestników nie tylko z Polski, ale i Europy. 

Obozy młodzieżowe z 100% dietą bezglutenową

Obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci u Bezglutenowej Mamy to jedyne w Polsce formy wypoczynku dla osób z celiakią, gdzie w 100% stosowana jest rygorystyczna dieta bezglutenowa. Na diecie bezglutenowej jest kadra, instruktorzy, młoda kadra, personel pomocniczy, a nawet „glutenowe” rodzeństwo czy przyjaciele nastolatków z celiakią. Tworzymy osobną kuchnię bezglutenową, z osobnym magazynem, zaopatrzeniem i sprzętem. Zatrudniamy personel wykwalifikowany w diecie bezglutenowej w żywieniu zbiorowym (to przeszkoleni przez Bezglutenową Mamę kucharze i rodzice dzieci z celiakią). Sami sprowadzamy towar od dostawców i importerów. W czasie trwania obozu cały czas na miejscu jest obecna Bezglutenowa Mama. 

Nie ma drugiego w Polsce tak specjalistycznego obozu bezglutenowego dla młodzieży. Cieszymy się, że marce Bezglutenowej Mamy zaufało od 2016 r. już ponad tysiąc rodziców z Polski, Irlandii, USA, Austrii, Niemiec itd. Spora grupa dzieci i nastolatków jeździ z nami co roku, niektórzy zostają potem wychowawcami. Dzięki temu nasza kadra ma zawsze fantastyczny kontakt z uczestnikami. 

100% bezglutenowe i bogate menu

Menu na obozach bezglutenowych dla młodzieży i na koloniach dla dzieci z celiakią ma swoją długą tradycję i jest znane od Bałtyku po Tatry. Dlaczego? Ideą wakacji z dietą bezglutenową jest niezwykle atrakcyjne, bogate, różnorodne, smaczne, kolorowe i zdrowe jedzenie. Po prostu rozpieszczamy kulinarnie dzieci z celiakią. Serwujemy pięć posiłków dziennie, w jadłospisie bezglutenowym są m. in. pierogi, naleśniki, pyzy drożdżowe na parze, domowe ciasta, torty na urodziny, śniadaniowy bufet szwedzki, hamburgery, zapiekanki, pizza, hot-dogi, paszteciki, rogaliki kruche z dżemem, domowe świeże pieczywo bezglutenowe. Podajemy bardzo dużo owoców, warzyw i pełnowartościowego białka zwierzęcego. Serwujemy najwyższej jakości nabiał, a także wędliny o zawartości 100% mięsa. Nie ma drugiego takiego obozu bezglutenowego w Polsce i Europie. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + e-booki

KOMENTARZE (1)

Paulina 13/06/2019 19:49
a czy sa takie obozy dla nastolatkow na 2019?
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się