NOWOŚĆ. Incola wypuściła na rynek nowe bułki bezglutenowe z siemieniem lnianym i chią. Były dostępne w sezonowej ofercie w Żabce, teraz są do kupienia w jednym ze sklepów internetowych. To klasyczne bułki bezglutenowe o długim terminie przydatności, gotowe do jedzenia od razu po otwarciu opakowania. Takie pieczywo sprawdza się na przykład na wyjazdach, podczas wakacji bez glutenu pod namiotem czy za granicą. Na co dzień warto jak najczęściej piec domowe bułeczki bezglutenowe, na blogu znajdziecie mnóstwo przepisów.
Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez pieczywa: bez chleba lub bułek. Dlatego po zdiagnozowaniu celiakii i przejściu na rygorystyczną dietę bezglutenową brak pieczywa jest jednym z głównych problemów. Producenci nie ustają zatem w wymyślaniu nowych receptur i w dążeniu do ideału, starając się tworzyć bułki bezglutenowe podobne do pszennych. Można już kupić zarówno świeże bułki bezglutenowe (dostępne stacjonarnie i przez Internet), jak i te długoterminowe (sprawdzają się na wakacjach bez glutenu, w podróży, pod namiotem itp.), takie wyłącznie na bazie mąk jednorodnych i błonników, jak i z dodatkami funkcjonalnymi. Wybór jest ogromny.
Do tego grona dołączyły na początku lutego 2021 r. bezglutenowe bułki z siemieniem lnianym i chią z Incoli. Ja ich nie jadłam, bo ograniczam pieczywo, ale mój glutenowy mąż z przyjemnością schrupał całe opakowanie i chciał jeszcze. Te bułki najpierw były dostępne wyłącznie w Żabce KLIK, teraz można jeszcze je kupić tam, gdzie zostały jakieś zapasy. Pod koniec lutego bezglutenowe bułki z siemieniem lnianym i chią pojawiły się w sklep-zdrowia.eu. Producent nie zdradza, czy nowe bułeczki będą wkrótce w stałej sprzedaży. Tym, którym zasmakowały, pozostaje oczekiwanie na komunikaty na FB i Instagramie Incoli KLIK. A jeśli chcecie poznać skład bułeczek, zerknijcie na stronę producenta KLIK.
Ze swej strony zachęcam do jak najczęstszego wypieku własnych bułeczek bezglutenowych (zdjęcie poniżej) – chrupiących, świeżych, samodzielnie ulepionych wspólnie z dziećmi. Przepisy na domowe bułeczki bezglutenowe z mak jednorodnych i miksów znajdziecie tutaj KLIK, a także w mojej bezglutenowej książce z przepisami „W kuchni Bezglutenowej Mamy”.
KOMENTARZE