Od dawna mówię, że Balviten jest niekwestionowanym królem pieczywa bezglutenowego na polskim rynku. Oto kolejny dowód: firma wypuściła właśnie fenomenalny, świeży chleb bezglutenowy bez drożdży, bez cukru, bez mleka, bez jaj, bez mąki, bez soi – i nie wiem, bez czego jeszcze…. Smakuje bosko i jeszcze raz bosko. Nie jadłam jeszcze tak pysznego chleba ze sklepu. Skład to mistrzostwo świata, a chleb ma kilka wersji smakowych. No i ta porcja błonnika – 15 g w 100 g chleba bezglutenowego – tego rekordu nie pobił chyba jeszcze żaden producent. Kolejną zaletą jest to, że świeży chleb bezglutenowy z pełnego ziarna ma zaledwie 7-dniowy termin ważności. Gdzie go kupicie? M. in. w wirtualnym mieście bezglutenowym City Gluten Free.

Pięć rodzajów i smaków chleba bezglutenowego bez drożdży

Ten chleb miał premierę zaledwie kilkanaście dni temu, a już zdążył oczarować miłośników zdrowego pieczywa bezglutenowego. Jak dla mnie, to prawdziwe, bezglutenowe super foods. W składzie są m. in.: słonecznik, siemię lniane, dynia, kasza jaglana, bezglutenowe płatki owsiane, błonnik z babki płesznik, błonnik jabłkowy. Regulatorem kwasowości, a jednocześnie naturalnym konserwantem, jest kwas octowy (o niebo lepszy od kwasu cytrynowego). Do wyboru jest pięć wersji smakowych tego chleba: z żurawiną (boski, słodki, smakuje rewelacyjnie bez żadnych dodatków), ze śliwką (lekko wyczuwalna kwaskowa nuta), z quinoa, oliwkami i nasionami chia. Najwięcej błonnika, bo aż 15 g, mają chleby ze śliwką i żurawiną. Pozostałe wersje smakowe mają około 10 g błonnika, co i tak jest rewelacyjną porcją, tak ważną dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej. 

Gdzie go kupić?

Tego chleba – bezglutenowego super foods – na razie nie znajdziecie raczej  w marketach, gdyż ma krótki termin ważności. Możecie go kupić w firmowym sklepie internetowym www.balviten.com.pl, na zamówienie będzie też pewnie dostępny w innych bezglutenowych sklepach internetowych. Znajdziecie go również za pośrednictwem wirtualnego miasta bezglutenowego www.cityglutenfree.pl

A jeśli chcecie znaleźć dobry chleb bezglutenowy w markecie, zerknijcie do Tesco Super – tam znajdziecie klasyczny chleb bezglutenowy z pełnego ziarna, również z Balvitenu. Ma również świetny skład, również ponad 10 g błonnika i sporo białka, ale termin ważności około 30 dni. 

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2019-04-17T10:16:22+00:0017 kwietnia 2019|