Wreszcie dogoniliśmy Czechów i Włochów :). Polski producent Jawo wypuścił na rynek cztery rodzaje mrożonek bezglutenowych. Są to: bezglutenowe pyzy ziemniaczane, kluski z dziurką czyli śląskie, kartacze z mięsem i pyzy z mięsem.  Wszystkie są pyszne, łatwe w przygotowaniu, idealne na szybki obiad bezglutenowy lub deser. Producent zadbał o dostępność, bo bezglutenowe mrożonki Jawo można kupić w wielu sieciach handlowych w całej Polsce. Przyznacie, że to fantastyczne ułatwienie dla zapracowanych bezglutenowych mam, ale również dla przedszkoli? A jeśli chcecie poznać opinie o mrożonych obiadach bezglutenowych, zerknijcie na profil Bezglutenowej Mamy na Facebooku KLIK.

Cztery rodzaje bezglutenowych mrożonek na obiad

W ofercie bezglutenowych mrożonek Jawo znajdują się dwa dania mięsne, jedno wegańskie i jedno wegetariańskie):

  • bezglutenowe kluski śląski z mięsem (alergeny: jaja, soja, gorczyca, błonnik pszenny bezglutenowy)
  • bezglutenowe pyzy z mięsem bez glutenu (alergeny: soja, gorczyca, błonnik pszenny)
  • bezglutenowe kluski śląskie z dziurką (alergeny:  jaja)
  • bezglutenowe pyzy ziemniaczane (bez alergenów)

To głównie dania obiadowe, zawierające przede wszystkim węglowodany. Dlatego komponując posiłek dla dziecka z celiakią lub dorosłego na diecie bezglutenowej, pamiętajcie o dodaniu porządnej porcji warzyw. Mrożonki bezglutenowe Jawo zawierają różne alergeny, natomiast wolne w 100% od alergenów są bezglutenowe pyzy ziemniaczane.

Bezglutenowe mrożonki obiadowe są dostępne w sieciach

Wszystkie mrożonki z bezglutenowej oferty Jawo są dostępne w wielu sieciach handlowych, m. in.: Lewiatan, Auchan, Intermarche, Carrefour. Cudownie, bo do tej pory mrożone kluski bezglutenowe widziałam tylko we Włoszech i w Czechach. Pyzy i kluski Jawo kosztują około 4-6 zł, w zależności od produktu i danej sieci. Opakowanie pyz, klusek czy kartaczy wystarczy na posiłek dla czwórki dzieci na diecie bezglutenowej lub dla dwojga dorosłych. Uwaga! Firma Jawo produkuje również glutenowe mrożonki obiadowe, dlatego podczas zakupów bądźcie czujni. Wybierajcie tylko kluski wyraźnie oznaczone jako produkty bezglutenowe, z przekreślonym kłosem na opakowaniu. Powiedzcie o tym również babciom, nianiom i intendentkom w przedszkolu.

Skład bezglutenowych mrożonek Jawo

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    <