Blog

Mikroflora jelitowa u dzieci z celiakią na konferencji w Poznaniu

19/10/2018

Mikroflora jelitowa u dzieci z celiakią na konferencji w Poznaniu

19/10/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Mikroflora jelitowa, czyli miliardy mikroorganizmów zasiedlających nasz układ pokarmowy, jest obecnie tematem wielu konferencji. Wiemy już bowiem, że to owe mikroorganizmy decydują o naszej odporności, apetycie na określone pokarmy, a nawet o nastroju. Mikroflora jelitowa jest zatem kluczem do zdrowia dziecka i dorosłego. A jaka jest mikroflora jelitowa osób z celiakią? Co ją niszczy, co jej pomaga? Jakie probiotyki są bezglutenowe? O tym wszystkim dowiedzą się uczestnicy sobotniej konferencji (20 października 2018 r.) w Poznaniu, organizowanej przez Bezglutenową Mamę i Zespół Szkół Gastronomicznych w Poznaniu. Wykład o mikroflorze jelitowej wygłosi dr n. med. Patrycja Szachta.  

Mikroflora jelitowa  – co ją niszczy, co wspiera?

Pani doktor wygłosi wykład „Mikroflora jelitowa – klucz do zdrowego dziecka”. Wśród zagadnień, które poruszy, znajdą się m. in.:

1. Sposób porodu i karmienia, a układ mikroflory jelitowej maluch
2. Co niszczy mikroflorę jelitową?
3. Jak wybrać skuteczny i celowany probiotyk dla dziecka?

Choć prezentacja będzie odnosiła się głównie do mikroflory jelitowej dzieci, z wiedzy pani doktor skorzystają także dorośli z celiakią. Pani doktor opowie bowiem, co wspiera dobre funkcjonowanie układu pokarmowego – a te informacje są cenne dla wszystkich dbających o zdrowie. Z pewnością wśród zaleceń znajdzie się zwiększenie porcji warzyw w codziennej diecie.

Po konferencji  na blogu zostanie opublikowana relacja z wykładu o mikroflorze i probiotykach bezglutenowych dla osób z celiakią. 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się