Blog

Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2018 udekorujemy pierniczki

30/11/2018

Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2018 udekorujemy pierniczki

30/11/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Wspólnie udekorujmy bezglutenowe pierniczki i pobawimy się na mikołajkowej imprezie w Wielkopolsce już w sobotę 15 grudnia 2018. Tradycyjnie już Bezglutenowa Mama, Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak oraz  Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi  zapraszają dzieci chore na celiakię i będące na diecie bezglutenowej na mikołajkowe warsztaty dekorowania pierniczków. W programie bezglutenowych Mikołajek są krótkie warsztaty kulinarne oraz paczki od bezglutenowego Mikołaja. Z kolei dorosłych na diecie bezglutenowej zapraszamy na kawę i ciasteczka oraz na degustację nowych wypieków z bezglutenowej cukierni. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy. 

Program Mikołajek bezglutenowych 2018

Świąteczne spotkanie dla dzieci i rodziców odbędzie się w sobotę, 15 grudnia 2018 r. w godz. od 14 do 15.30  w siedzibie organizacji pozarządowych przy ul. Dąbrowskiego 45 A. Szczególnie zapraszamy dzieci, które od niedawna są na diecie bezglutenowej i mają trudności z akceptacją nowej sytuacji.   

W programie kulinarnych warsztatów bezglutenowych dla dzieci:

  • dekorowanie pierniczków (rodzice z dziećmi)
  • degustacje bezglutenowe
  • konsultacje dietetyczne dla dorosłych

Na miejscu oferujemy kawę, herbatę i wodę, słodkie przekąski, kanapki. Z uwagi na kameralny i świąteczny charakter spotkania zapraszamy również osoby dorosłe na diecie bezglutenowej, które chcą pobyć w bezglutenowym towarzystwie, wymienić się przepisami na bezglutenową Wigilię, poradami i ciekawostkami.

Zapisy na bezglutenowe Mikołajki 2018

Udział w bezglutenowych Mikołajkach w Lesznie jest bezpłatny. Prosimy, aby dzieci przyniosły fartuszki oraz pudełeczka na pierniki. Zapisy są przyjmowane pod adresem: biuro@bezglutenowamama.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać WARSZTATY – LESZNO. W zgłoszeniu proszę podać:

– imiona i nazwisko rodziców, miejscowość

– numer kontaktowy

– imię, nazwisko i wiek dziecka na diecie bezglutenowej

– alergeny wykluczone z codziennej diety dziecka (np. mleko, soja, kakao, jaja, skrobia pszenna bezglutenowa)

– czy z diety wykluczone są produkty zawierające śladowe ilości poszczególnych alergenów, np. mleka, jaj, orzechów? Jeśli tak, proszę podać szczegółową informację. 

Informacja o alergenach jest niezbędna, albowiem w oparciu o te dane zostanie przygotowane odpowiednie ciasto na bezglutenowe pierniczki (np. bez mleka czy kakao). Dzieci otrzymają również od organizatorów drobne upominki, które mogą zawierać mleko, kakao, soję czy skrobię pszenną bezglutenową. Uprzejmie prosimy o podanie tylko tych alergenów, które są na co dzień bezwzględnie wykluczone z diety dziecka. 

Każde przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem zwrotnym. W razie rezygnacji z udziału uprzejmie prosimy o wcześniejsze powiadomienie, gdyż na miejsce będą czekać dzieci z listy rezerwowej. Zapisanie się na Mikołajki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku uczestników na zdjęciach relacjonujących imprezę – na blogu i FB Bezglutenowej Mamy oraz na stronie www.leszno.pl.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się