Blog

Makaron gluten free w Lidlu

14/03/2014

Makaron gluten free w Lidlu

14/03/2014

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Markety i dyskonty coraz częściej pamiętają o osobach z celiakią i na diecie bezglutenowej i zaskakują nas ciekawymi produktami. W Lidlu, na regale z artykułami sezonowymi, znalazłam bezglutenowy makaron spaghetti. To makaron bezglutenowy marki własnej Combino. Cena jest OK, skład zaskakuje mąką z ciecierzycy, smak: bez zastrzeżeń. Uwaga, aktualizacja 😁 Od 2018 r. makaron bezglutenowy jest w stałej ofercie Lidla. Szukajcie go na regale ze zwykłymi makaronami. W Polsce dostępne są zazwyczaj dwa kształty (świderki i spaghetti), we włoskim Lidlu oferta makaronów gluten free jest bogatsza (patrz zdjęcie na dole wpisu).

Czy w Lidlu w Waszym mieście też można kupić makaron bezglutenowy Combino? Sprawdźcie to w sklepie albo w komentarzach na profilu Bezglutenowej Mamy na fejsbuku KLIK. A przy okazji: słyszeliście o bezglutenowym makaronie jajecznym dostępnym w sklepie Jedz Bez Glutenu?

Makaron bezglutenowy z Lidla gotuje się niespełna 10 minut (al dente – około 7 minut).  Ma neutralny smak, dobrze więc będzie się komponował z różnymi sosami i warzywami (tak myślę, dziś ugotowałam go po raz pierwszy). Nie pamiętam smaku makaronów glutenowych, więc trudno mi ocenić ich podobieństwo lub niepodobieństwo. Mnie makaron bezglutenowy z Lidla smakuje. Jest też wyraźnie opisany jako produkt bezglutenowy i ma krótki skład.

Oto skład makaronu bezglutenowego z Lidla: mąka kukurydziana, mąka z grochu włoskiego (ciecierzyca) oraz emulgatory.

Opakowanie 500 g (standardowe) kosztuje 6 zł bez jednego grosza. Cena jest więc zadowalająca. Bezglutenowy makaron kukurydziany Sam Mills kosztuje podobnie (wyłączając marcową promocję w Biedronce: 3,29 zł).

Miłe jest również to, że podczas zakupów w jednym markecie możemy kupić naturalnie bezglutenowe warzywa, mięso i ryby, dobry ryż basmati, bezglutenowe wędliny Dulano, bezglutenową śmietanę, makaron, czekoladę ekwadorską… jak dobrze, że Lidla mam tuż obok domu :).

Po wieloletnich testach sieci Lidl wiele wskazuje na to, że bezglutenowy makaron wszedł do jej oferty na stałe.  Obecnie (2018 – 2021 r.) ma nieco inny skład, zazwyczaj jest w kształcie spaghetti i świderek, cenę ma nadal niską. Makaron gluten free na co dzień dostępny na regale? Bomba! Ameryka! Tym bardziej, że Lidl jest wszędzie… 

Poniżej na zdjęciu półka z makaronami bezglutenowymi w Lidlu we Włoszech.

Tutaj kupisz

Bezglutenowy makaron jajeczny Piaceri Mediterranei z Włoch

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się