Blog

Keczup w diecie bezglutenowej dzieci obowiązkowy!

04/10/2020

Keczup w diecie bezglutenowej dzieci obowiązkowy!

04/10/2020

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Wiedzą to chyba wszyscy rodzice dzieci, w tym dzieci na diecie bezglutenowej: dobry keczup to obowiązkowe wyposażenie lodówki 😋 Keczup pasuje do kaszy, ryżu, zapiekanek, hamburgerów, kanapek, tostów, kotletów, makaronu, kiełbasek, szynki – do wszystkiego. W zasadzie lista produktów, które z keczupem stają się przepyszne, jest nieskończona 😍 Dlatego na koloniach bezglutenowych 2020 r. keczup pojawiał się na stołach codziennie. Po co walczyć z wiatrakami? Zadbałam jednak, aby był to keczup bezglutenowy, o najwyższej zawartości pomidorów, bez mąki, o niskiej zawartości soli. Wybór padł na markę od lat obecną na koloniach dla dzieci z celiakią – na keczup markowy Roleski. 

Bezglutenowa pizza z sosem pomidorowym 😎

Nie wiem, co o tym powiedzą Włosi, ale w warunkach żywienia zbiorowego na koloniach trudno przygotować do pizzy sos ze świeżych pomidorów. Wyparzanie i obieranie ze skórki, wykrawanie twardych elementów, odparowywanie soku…. Nie ma na to czasu, dlatego sos do pizzy powstaje u nas z koncentratu. Jak już zdecydowałam się na markę Roleski w kwestii keczupu, to i koncentrat zamówiłam tej właśnie marki. Jest lekko słodkawy, ale łatwo zrównoważyć ten smak solą, pieprzem, bazylią i oregano. 

Pizza na wegańskich spodach bezglutenowych Incoli pojawiła się w kolonijnym menu dwa razy, powstała m. in. na warsztatach grupy Master Chef Gluten Free. Na przygotowanie sosu kuchnia zużyła kilkanaście słoików koncentratu, nie mówiąc o pozostałych składnikach. Poszło tego naprawdę sporo 😁 Bo na koloniach z Bezglutenową Mamą rozpieszczamy dzieci kulinarnie, wiedzą to stali bywalcy moich obozów.

Jajka z majonezem – by tradycji stało się zadość 

Wiem od niektórych rodziców, że ich dzieci jedzą jajka wyłącznie z majonezem. Takie życzenie jest dla mnie rozkazem, zamówiłam i dobry majonez bezglutenowy – Roleski rzecz jasna. Przydał się kilkakrotnie: do sałatki jarzynowej, do jajek na śniadanie, do wrapów bezglutenowych  na kolację, jako składnik sosu Tysiąca Wysp. 

Oczywiście dzieci uczulone na jajka również jadły majonez, ale wegański. Bo na koloniach u Bezglutenowej Mamy nie ma dyskryminacji, znajduję zamienniki niemal wszystkich produktów, które są wykluczone z różnych diet eliminacyjnych. 

       Bezglutenowe tosty                     – bez keczupu ani rusz

Tosty bezglutenowe z szynką i serem żółtym to kolejne topowe danie na moich koloniach dla dzieci z celiakią. A jak tosty, to oczywiście… keczup bezglutenowy! Zresztą nasze kelnerki nie musiały specjalnie o nim pamiętać. Bo widząc uwielbienie kolonistów dla keczupu pozwoliłam na wystawianie go codziennie na wszystkie stoły. No bo skoro dzięki keczupowi dzieci zjadały więcej dobrych wędlin (100% mięsa), warzyw czy mięsa, to gra była warta świeczki 😁

Wracając do tostów: to ulubione śniadanie lub kolacja moich własnych dzieci stąd dobrze wiem, że jak tosty, to i keczup, bez dwóch zdań 😁

Musztarda nie tylko do kiełbasy i parówki

Musztarda jest chyba najrzadziej obecna w menu dzieci, ale przecież trudno wyobrazić sobie kiełbasy, frankfurterki czy paróweczki bez musztardy. Na kolonie zamówiłam zatem sporo musztardy bezglutenowej, tym bardziej, że kilkoro rodziców wskazało w ankiecie, że ich dzieci są uczulone na pomidory albo po prostu nie lubią keczupu.

Wybór padł na klasyczną musztardę sarepską. Choć Roleski ma w ofercie bodajże kilkanaście rodzajów musztard, postawiłam na klasykę. I słusznie, bo ta musztarda zasmakowała nawet tym dzieciom, które wcześniej uznawały tylko keczup!

Smakowe sosy do domowych fast foodów bezglutenowych

Tradycją na koloniach z Bezglutenową Mamą są wrapy z mięsem, serwowane na kolację. Na stołach pojawiają się świeżo podgrzane, ciepłe tortille, zestaw warzyw, wędlin, serów, smarowideł no i oczywiście keczup, musztarda i smakowe sosy bezglutenowe Roleski. Kolonistom zasmakował sos paprykowy – tak, był przebojowy.

A gdzie na co dzień można kupić  keczup, musztardę, majonez, koncentrat pomidorowy, sosy, marynaty marki Roleski? Szukaj ich m. in. w Kauflandzie, a także w wielu innych sieciach handlowych, w dyskontach, w sklepikach osiedlowych. Są powszechnie dostępne na ogólnych regałach. Jednocześnie wszystkie są oznaczone na etykietach jako produkty bezglutenowe.

Galeria zdjęć – marka ROLESKI na koloniach u Bezglutenowej Mamy 2020

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się