Blog

Integracyjne kolonie dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej w 2023 r.

14/01/2023

Integracyjne kolonie dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej w 2023 r.

14/01/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Wsparcie, integracja i zabawa - oto kolonie dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej

Jeszcze tylko 6 wolnych miejsc zostało na polskich koloniach dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej w 2023 r. Lista na kolonie bezglutenowe we Włoszech zapełniła się w dwa dni.

To pokazuje, jak wielką wartość mają kolonie z Bezglutenową Mamą zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Świetna zabawa, bezpieczeństwo, cudowne przyjaźnie, ale i integracja i wsparcie, bo nagle w jednym miejscu spotyka się blisko 70 dzieci na diecie bezglutenowej. I wszystkie są rozpieszczane kulinarnie!

Ogromnie doceniam zaufanie, jakim od 7 lat obdarzają mnie rodzice, dziadkowie i dzieci :) Gdy ja byłam mała, kolonie dla dzieci z celiakią nie istniały. Ba, z powodu diety nie przyjęto mnie nawet do sanatorium!

Zobaczcie (klik poniżej), jakie nowe profile i nowe miejsce znaleźliśmy na kolonie z dietą bezglutenową w 2023 r. 

Poznajcie moje kolonie dla dzieci z celiakią w 2023 r.

Kolonie pełne smaku

Kolonie z Bezglutenową Mamą to jedyne takie kolonie dla dzieci z celiakią i na innych dietach eliminacyjnych. Wynajmujemy cały ośrodek z kuchnią, która na miesiąc (dwa turnusy) staje się 100% bezglutenowa. Są u nas tylko dzieci z celiakią (na innych koloniach dzieci z celiakią są w mniejszości), no i nasz obóz trwa aż 15 dni! 

Rozpieszczamy dzieci bufetem szwedzkim na śniadanie, goframi, lodami, burgerami - a wszystko powstaje w naszej kolonijnej kuchni, z najwyższej jakości składników. Karmimy zdrowo i kolorowo!

Kolonie pełne smaku
Jak bawiliśmy się na koloniach dla dzieci z celiakią w minionych latach?
kolonie dla dzieci z celiakia

Kolonie dla dzieci z celiakią - pełne wrażeń

Niemal 3/4 dzieci i młodzieży jeździ z nami od lat, zatem dla nowych uczestników zostaje mało miejsc... Skąd taka popularność kolonii z Bezglutenową Mamą? To nie tylko wyjątkowa kuchnia, kadra, przyjaźnie i program, ale również niezwykła atmosfera, indywidualne podejście do każdego uczestnika i wsparcie na każdym etapie. 

Dbamy też o niezapomniane wrażenia, które dają potem dzieciom moc na cały rok, dlatego od lat sami układamy program. W tym roku hitem będzie pokaz balonowy i mały lot nad ziemią, a także atrakcje na Jeziorze Wolsztyńskim, nocne podchody, zjazd na rurze w remizie strażackiej.

Pojedziemy z kolonistami do Uroczyska Wołkołatka, weźmiemy też udział w Paradzie Łodzi w Wolsztynie, będzie też sporo spontanicznych atrakcji. 

Wspólne przygody bardzo integrują, dlatego nasze kolonie dla dzieci z celiakią stawiają na pracę grupową, ale uwzględniamy również potrzeby dzieci mnie otwartych. 

Dlatego nasze grupy są mniej liczne, niż przewidują przepisy oświatowe, jest za to więcej wychowawców (8 osób kadry pedagogicznej na około 60 uczestników), by zapewnić kolonistom najlepszą opiekę i bezpieczną zabawę. 

Kolonie dla dzieci z celiakią - pełne wrażeń

Najbardziej oblegane profile na kolonie w Polsce dla dzieci z celiakią 2023 r. zapełniły się w dwa dni. Teraz mamy jeszcze kilka wolnych miejsc oraz listę rezerwową do niektórych grup. 

Z kolei na kolonie bezglutenowe we Włoszech miejsc nie ma od dawna, jest za długa lista rezerwowa. Ogromne zainteresowanie obozem we Włoszech jest dla nas sygnałem, by w przyszłych latach zaproponować więcej turnusów. Dobry pomysł, prawda?

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się