Blog

INCOLA zapoczątkowała akcję pomocy dla szpitali

05/04/2020

INCOLA zapoczątkowała akcję pomocy dla szpitali

05/04/2020

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Ogromne brawa dla bezglutenowej marki Incola, która zapoczątkowała akcję pomocy szpitalom w całej Polsce. Serduszka mini – brownie, chleb bezglutenowy oraz ciasta trafiły do szpitali w Cieszynie, Raciborzu, Chorzowie i Tychach, leczących pacjentów z koronawirusem. Ciąg dalszy jest taki, że z inicjatywy producenta z Bielska-Białej Bezglutenowa Mama stworzyła projekt „Bezglutenowy team dla szpitali KLIK„. Tym samym kolejne marki bezglutenowe (m. in. SANO Gluten Free – KLIK) przekazują szpitalom pomoc żywnościową. Oznacza to, że każda złotówka, zaoszczędzona np. na żywieniu pacjentów, pozwala kupić więcej maseczek i kombinezonów. Ale liczy się również gest solidarności z personelem szpitali. Szczegóły już wkrótce.

Serduszka mini – brownie dodają sił ratownikom medycznym w karetkach

Włączyło się wielu pracowników firmy

Pod koniec marca 2020 r. Incola obdarowała żywnością cztery szpitale zakaźne w Cieszynie, Raciborzu, Chorzowie i Tychach KLIK – szczegóły w portalu marki Incola. Mimo wzmożonej produkcji, związanej z epidemią i gromadzeniem zapasów bezglutenowych, zarząd, handlowcy, magazynierzy i dział marketingu zakasali rękawy. 

–  Mimo trudów, chcieliśmy dać społeczeństwu coś od siebie. Powstał pomysł wysłania kilku tysięcy czekoladowych serduszek do szpitali – mówi Dawid Widera – dyrektor zarządzający firmy GFSP, będącej właścicielem marki Incola.

–  Uwierzyliśmy, że serduszka dodadzą otuchy personelowi medycznemu i nadziei chorym. To, co się stało, przerosło nasze oczekiwania! – relacjonuje Anna Raczek, specjalista ds. marketingu marki Incola. –  Wszystko udało się znakomicie skoordynować i bezpiecznie dostarczyć do celu, między innymi dzięki firmie kurierskiej, które palety towaru dostarczyła do szpitali nieodpłatnie.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się