Blog

Hostie bezglutenowe tylko z pewnego źródła

01/08/2018

Hostie bezglutenowe tylko z pewnego źródła

01/08/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Każdej niedzieli kilkanaścioro naszych kolonistów z celiakią przystępowało do komunii świętej w kościele w Kudowie-Zdroju. Mimo, że miejscowy ksiądz oferował swoje komunikanty, sama zamówiłam odpowiednie hostie. Były drogie, ale na koloniach dla dzieci z celiakią stawiamy bezpieczeństwo diety na pierwszym miejscu. A co takiego ryzykownego jest w hostiach bezglutenowych innych firm? Otóż badania wykazywały, że zawierają gluten…

Dwie msze święte na koloniach

Bliskość kościoła jest chyba pisana koloniom u Bezglutenowej Mamy :). W 2016 i 2017 r. podczas kolonii we Wieleniu, a także obecnie – w Kudowie-Zdroju, nasza baza znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie świątyni.

Ale oczywiście koloniści chodzili na msze niezależnie od tego. W czasie 15-dniowego obozu chętne dzieci uczestniczyły w dwóch mszach i za każdym razem kilkunastoosobowa grupa przystępowała do komunii świętej. Wszystkie szczegóły Bezglutenowa Mama wcześniej omówiła z proboszczem. Dzięki temu nasze dzieci jako pierwsze otrzymywały komunię. Specjalnie dla nich sprowadziłam również bezpieczne hostie bezglutenowe. 

Nie każda hostia jest bezglutenowa….

Temat przyjmowania bezpiecznej komunii świętej przez osoby z celiakią opisałam szczegółowo – TUTAJ. Zerknijcie, dlaczego warto być czujnym.

Na koloniach z dietą bezglutenową korzystamy z produktów znanych i sprawdzonych producentów

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się