To jedyna taka impreza w Polsce! Dziś rozpoczynamy zapisy na II Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej, czyli na rodzinny piknik z Bezglutenową Mamą. Data jest wyjątkowa: to sobota, 26 maja, święto wszystkich mam. Zapraszam do spędzenia tego dnia z bezglutenową rodziną z całej Polski. Kto już u nas był ten wie, że warto przejechać nawet 400 kilometrów, by dobrze się bawić i uczyć. W programie pikniku bezglutenowego: wykłady lekarzy z Poznania, stoiska producentów żywności bezglutenowej, warsztaty wypieku pieczywa bezglutenowego oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekajcie :).

Program pikniku – edukacja

Nasz coroczny piknik ma charakter rekreacyjny i integracyjny, ale zawsze dbamy o porządną dawkę edukacji. Tym razem w programie znajdą się dwa ważne wykłady, dla których warto przemierzyć nawet pół Polski.

Dr n. med. Iwona Krela-Kaźmierczak  z Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przedstawi wykład:  Choroba trzewna, a zaburzenia metaboliczne kości. Natomiast  dr Aleksandra Szymaczak-Tomaczak z tej samej placówki zaprezentuje wykład: Witamina D, a choroba trzewna. Mgr Martyna Marciniak (na zdjęciu), asystent naukowo-dydaktyczny z tej samej katedry przedstawi wykład „Jak bilansować dietę bezglutenową?”. Ogromne znaczenie w wykrywaniu i monitorowaniu celiakii ma diagnostyka, dlatego mgr Wojciech Wróblewski z Euroimmun DNA zaprezentuje wykład „Diagnostyka celiakii”. W programie jest również wykład o zbawiennej roli probiotyków.

Atrakcje dla dzieci

Zaplanowaliśmy również wiele atrakcji dla dzieci. Pracownia pod Zieloną Kurą poprowadzi warsztaty stolarskie dla dzieci i rodzin, a dzieci w każdym wieku będzie bawił Bańkowy Czarodziej. Dla najmłodszych zaplanowaliśmy spektakl teatralny „Pompon i Czarna Chmura” w wykonaniu Teatrzyku Pompon (znany dzieciom już z pikniku w 2014 r.). Dlatego zachęcamy: przyjedźcie na nasz bezglutenowy piknik całymi rodzinami, z kocami i piłkami do zabawy. Bo atrakcji nie zabraknie dla nikogo. 

Stoiska producentów żywności bez