Blog

Czytamy bajkę-pocieszajkę w przedszkolu w Lesznie

12/10/2018

Czytamy bajkę-pocieszajkę w przedszkolu w Lesznie

12/10/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

W najbliższy czwartek, 18 października prezydent Leszna Łukasz Borowiak przeczyta w przedszkolu nr 13 fragment bajki dla dzieci na diecie bezglutenowej. Wspólne czytanie będzie połączone z wręczeniem placówce certyfikatu „Gotujemy bez glutenu”. Na spotkanie zapraszamy dzieci na diecie bezglutenowej z Leszna i okolic wraz z rodzicami, a także osoby dorosłe na diecie bezglutenowej. Wspólnie z paniami kucharkami przygotujemy bowiem pyszny poczęstunek. 

Wspólne czytanie bajki-pocieszajki

Prezydent Leszna Łukasz Borowiak zna już bajkę dla dzieci na diecie bezglutenowej, otrzymał ją bowiem na Dniu Chleba w czerwcu 2018. Stąd pomysł, by fragmenty książki przeczytał przedszkolakom, wśród których jest dziecko z celiakią. Właśnie w Przedszkolu Miejskim nr 13  jeden z przedszkolaków jest na diecie bezglutenowej, a na dodatek placówka ta otrzymuje właśnie certyfikat „Gotujemy bez glutenu”. 

Zatem czytanie bajki będzie połączone z wręczeniem certyfikatu i degustacją kanapek i przekąsek bezglutenowych. Misją działań Bezglutenowej Mamy jest bowiem obalanie mitów, m. in. mitu że dieta bezglutenowa jest niesmaczna. 

Szczegóły spotkania

Impreza jest zaplanowana na najbliższy czwartek, 18 października, w godz. 11.00 – 11.45. Odbędzie się w Przedszkolu Miejskim nr 13 w Lesznie-Gronowie. Do udziału zapraszamy dzieci z rodzicami oraz dorosłych na diecie bezglutenowej z Leszna i okolic. Spotkanie będzie okazją do pobycia w bezglutenowym gronie i do posmakowania nowych produktów. 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się