Blog

2

Co dzieci znalazły w bezglutenowych paczkach od Mikołaja?

09/12/2017

Co dzieci znalazły w bezglutenowych paczkach od Mikołaja?

09/12/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Do uczestników Mikołajek z Bezglutenową Mamą w Szreniawie dotarł oczywiście Święty Mikołaj. Dzieci i rodzice przywitali go kolędą, ale szybko rozpoczął się kulminacyjny punkt programu: wręczanie bezglutenowych paczek na Mikołajki. Jak zawsze u Bezglutenowej Mamy paczki były wypełnione po brzegi, urozmaicone, pełne produktów mniej lub bardziej znanych.

Słodko i różnorodnie

Gdy w latach 80-tych ja byłam dzieckiem z celiakią, o takich cudach mogłam tylko pomarzyć…. Dziś bezglutenowe produkty są powszechnie dostępne, ale to nie oznacza, że na szkolnych czy przedszkolnych Mikołajkach dzieci na diecie bezglutenowej otrzymują produkty dla siebie bezpieczne. Właśnie dlatego Bezglutenowa Mama każdego roku w różnych miastach Polski organizuje bezglutenowe Mikołajki.  Tu wszystko jest bezglutenowe, a w paczkach znajdują się smakołyki odpowiednie do diety eliminacyjnej dziecka. Dzięki  sponsorom paczki są różnorodne i bogate, pojawiaj się tam produkty mniej lub bardziej znane.

W paczkach od Bezglutenowej Mamy, wręczanych w tym roku w Szreniawie, znalazły się produkty firm (zawartość paczek różniła się m. in. z uwagi na alergeny): Dr Schaer, Glutenex, Incola, Profi, Nik-Pol, Supermarket Piotr i Paweł, Balviten, Popcrop, Bakra, Bezgluten, DenverFood, Tygryski.  

Partnerzy i sponsorzy Mikołajek z Bezglutenową Mamą w Szreniawie

Bezglutenowa Mama jest jedyną bezglutenową blogerką w Polsce, która organizuje każdego roku spotkania dla dzieci i dorosłych na diecie bezglutenowej. Ale przygotowanie bezglutenowego eventu dla ponad stu osób jest możliwe tylko dzięki życzliwości i współpracy wielu osób, firm oraz instytucji. Nie wiem, czy wiecie, ale pracowaliśmy nad tą imprezą już od września…

Dziękuję moim przyjaciołom, rodzicom dzieci na diecie bezglutenowej: Alinie, Magdzie, Piotrowi, Izie.  Dziękuję dyrekcji i pracownikom Narodowego Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie, bezglutenowej restauracji Oberża Pod Dzwonkiem oraz producentom żywności bezglutenowej: Piekarnia Bezglutenowa PUTKA, Incola, Profi, Nik-Pol, Glutenex, Supermarket Piotr i Paweł, Balviten, Popcrop, Bakra, Bezgluten, DenverFood, Tygryski, Dr Schaer. Bez Was takie spotkanie w ogóle nie byłoby możliwe. 

KOMENTARZE (2)

Edyta 15/12/2017 21:38
Paczki full wypas. W Warszawie natomiast skromniutko. W paczce dzieci znalazly Mix do chleba Balviten Piramidki PopCrop Puffinki Soligrano Drozdzowke z serem Putka Wafelki Schar. Co rok to skromniej.
Bezglutenowa Mama 15/12/2017 22:42
Sama byłam dzieckiem i pamiętam, jak cieszą fajne paczuszki :) Stąd wkładam tyle wysiłku, by zdobyć fajne produkty. Radość dzieci jest bezcenna :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się