Biało-czerwoni są już na stadionie w Marsylii. W naszych domach i w ogródkach atmosfera przed meczem jest rozgrzana do czerwoności. Myślę, że w menu kibiców powinno się pojawić coś specjalnego, ale i bardzo szybkiego. Co powiecie na bezglutenowego hamburgera z wędzonym boczkiem?
– opakowanie bezglutenowych bułek – hamburgerów KLIK poznaj różne
– 4 płaskie kotlety mielone (z pół kilograma mięsa);
– garść ulubionej sałaty;
– cebula czerwona;
– kilka plastrów pomidora;
– kilka plastrów kiszonego ogórka;
– 8 plastrów bezglutenowego boczku wędzonego Kaminiarz lub bezglutenowego boczku dojrzewającego Kaminiarz;
– 4 plastry żółtego sera (opcjonalnie);
– bezglutenowy keczup (np. Madero, Pudliszki, Heinz, McDonald’s);
Składniki na bezglutenowe kotlety do hamburgerów:
Wszystkie składniki wymieszaj rękoma, aż składniki połączą się w jednolitą masę. Mokrymi dłońmi uformuj 2 okrągłe kotlety o grubości około 1 cm. Schłódź je, by stwardniały. Upiecz kotlety w piekarniku w 180 stopniach – około 15 minut. Można je również usmażyć tradycyjnie na patelni.
Bezglutenowe bułki rozetnij, posmaruj keczupem, ułóż warstwami kotleta i ser. Bezglutenowy boczek lekko podsmaż na suchej patelni – ma być lekko przyrumieniony, tak aby dodał charakteru całej potrawie. Piecz przez 5 minut w piekarniku w 200 stopniach C. Do gorącego hamburgera dołóż sałatę, pomidora, ogórka i cebulę. Udekoruj keczupem i gorące podawaj kibicom oczekującym na emocjonujący pojedynek Roberta Lewandowskiego i Cristano Ronaldo.
Przepis na kotlety można zmodyfikować, dodając do niego np. ugotowaną i zmieloną kaszę jaglaną.
Tak postąpiła Grażynka, nasza mistrzyni kuchni , która wczoraj przygotowała naszym dzieciom na bezglutenowej kolonii mega-pyszne bezglutenowe hamburgery. Uwierzcie, że znikały z talerzy błyskawicznie, a dokładki wystarczyło tylko dla niektórych….
Bezglutenowa kolonia we Wieleniu odbyła się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.